Categories: Авто

Шахрайські схеми з “євробляхами”: як українці стають боржниками на 170 тисяч

В Україні почастішали випадки, коли громадяни отримують штрафи на суму 170 тисяч гривень за нерозмитнені автомобілі на єврономерах, яких вони ніколи не купували. Як таке можливо, і хто може стати наступною жертвою шахрайської схеми?

Штрафи за нерозмитнені авто: як це працює

За законом, якщо ввезений в Україну автомобіль на іноземних номерах не розмитнено протягом 30 днів, власник зобов’язаний сплатити штраф у розмірі 170 тисяч гривень або навіть може втратити транспортний засіб через конфіскацію. Однак проблема полягає в тому, що часто цими “власниками” стають нічого не підозрюючі люди, яких шахраї використовують як підставних осіб.

Схема шахраїв: від доброго жесту до величезного боргу

Неподалік від кордону аферисти пропонують людям підвезти їх або ж за невелику винагороду просять надати паспортні дані для “оформлення документів”. У результаті автомобіль на єврономерах реєструється на цю особу, яка фактично не має до нього жодного стосунку. Через місяць, коли митний збір не сплачено, на її ім’я приходить штраф у 170 тисяч гривень.

Юристи радять: як діяти, якщо ви стали жертвою

Правники наголошують, що відповідно до частини 1 статті 460 Митного кодексу України, людина може уникнути відповідальності, якщо доведе, що її ввели в оману. Для цього слід негайно звернутися до поліції із заявою про шахрайство та надати всі можливі докази. Отриману копію заяви разом із письмовим поясненням потрібно надіслати до митних органів.

Як не потрапити в пастку

  • Будьте обережні з незнайомцями: Не довіряйте людям, які пропонують підозріло вигідні умови або просять про “невеличку послугу” з використанням ваших документів.
  • Не надавайте особисті дані: Ніколи не передавайте паспорт чи інші документи стороннім особам для оформлення будь-яких транзакцій.
  • Перевіряйте інформацію: Якщо вам пропонують оформити автомобіль на ваше ім’я, ретельно перевірте всі деталі та консультуйтеся з юристом.

Висновок

Шахрайські схеми з нерозмитненими автомобілями стають дедалі поширенішими, і будь-хто може стати їхньою жертвою. Будьте пильними та уважними, щоб не потрапити в ситуацію, яка може призвести до значних фінансових втрат та юридичних проблем. Якщо ж ви все-таки опинилися в такій ситуації, дійте швидко та згідно з рекомендаціями фахівців.

Романчук Микола

Recent Posts

Польща видає “сірі паспорти” для українців

В Україні для громадян, які змушені були покинути свої домівки через війну та отримали статус…

9 хв. ago

Війна РФ проти України перестала бути локальною: погляд

Цивілізований світ має зрозуміти одну річ: якщо зараз не повернути силу міжнародного права, то весь…

19 хв. ago

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

4 години ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

4 години ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

5 години ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

5 години ago