Categories: Авто

В Україні посилили перевірки однієї категорії автомобілів

В Одесі, щоб уникнути нових випадків підпалу, посилили перевірку автомобілів, які використовують військовослужбовці. Про це повідомив голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер.

За його словами, не виключено, що далеко не всі автомобілі, за кермом яких перебувають громадяни у військовій формі, належать військовослужбовцям або ЗСУ. Олег Кіпер вважає, що є люди, які одягають військову форму без знаків розпізнавання і просто катаються по Одесі.

Голова Одеської обласної військової адміністрації наголосив, що в Одесі наведуть порядок у використанні військових транспортних засобів.

Так міська влада Одеси відреагувала на кілька підпалів автомобілів військовослужбовців ЗСУ та військового транспорту, скоєних на замовлення спецслужб російських окупантів у місті та області. Наприклад, нещодавно у Чорноморську правоохоронці затримали 25-річного чоловіка, який, виконуючи замовлення, отримане на одному із сайтів в Інтернеті, підпалив автомобіль Toyota Auris. Він переплутав Auris із автомобілем військовослужбовця. За підпал автомобіля військовослужбовця ЗСУ йому пообіцяли 10 тисяч гривень.

Раніше, у червні 2024 року, в Одесі поліцейські затримали 3 підлітків віком 13 і 16 років, а також молоду людину віком 18 років, які намагалися на замовлення російських спецслужб підпалити автомобіль військовослужбовця ЗСУ. Раніше двоє з них підпалили два автомобілі військовослужбовців. Також підпали автомобілів ЗСУ зафіксовано у Києві та Дніпрі.

Так, у Дніпрі четверо місцевих жителів віком від 17 до 21 року за завданням російських спецслужб підпалили мікроавтобус Volkswagen, який належить військовослужбовцю ЗСУ. За цим фактом слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 194 Кримінального кодексу України (Умисне знищення чи пошкодження майна). Максимальне покарання за цією статтею – 10 років ув’язнення.

Під час досудового слідства можлива перекваліфікація злочину на іншу статтю. Наприклад, на ч. 2 ст. 113 Кримінального кодексу України (Диверсія, вчинена в умовах воєнного стану). Максимальне покарання за цією статтею – 15 років позбавлення волі або довічне позбавлення волі.

За даними Департаменту комунікації Нацполіції України, російські спецслужби зв’язуються з молодими українцями у соціальних мережах та обіцяють щедру винагороду за підпал автомобілів військовослужбовців ЗСУ. Поліція закликала батьків уважніше ставитися до своїх дітей, попередити їх про підступність ворога та про кримінальну відповідальність за здійснення диверсії.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сонячний вальс: чого чекати від магнітних бур 22-24 листопада

Небо знову вирішило внести свої корективи в наші буденні турботи. На цьому тижні Сонце підкидає…

4 хв. ago

Пентагон підтвердив застосування Росією експериментальної балістичної ракети по Україні

У четвер, 21 листопада, речник Пентагону Сабрінга Сінгх заявила, що США підтверджують застосування Росією експериментальної балістичної ракети середньої дальності,…

10 хв. ago

Німеччина почала підготовку до війни з Росією

У Бундесвері створено документ з 1000 сторінок під назвою "Німецький оперативний план", який передбачає підготовку…

23 хв. ago

Канадці вважають власний будинок «розкішшю»: результати опитування

Ситуація на ринку житла в Канаді настільки плачевна, що більшість людей тепер вважають володіння власним…

35 хв. ago

Готуйтесь: відключення світла може змінити блекаут – де графіки не допоможуть

За словами Станіслава Ігнатьєва, голови ради Української асоціації поновлюваної енергетики, деякі великі міста України зіткнуться…

48 хв. ago

Кремль пригрозив ударами по Польщі

У Росії відверто пригрозили завдати ударів територією Польщі на тлі сьогоднішнього обстрілу України. Відповідну заяву…

59 хв. ago