2024 року українські дороги продовжують змінюватися. Але йдеться не лише про якість асфальту чи нові рішення, зокрема розвиток системи автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху.
Про це повідомляє “Телеграф”.
Міністерство внутрішніх справ України оприлюднило дані про роботу камер відеоспостереження на дорогах країни, які не лише поповнюють державну скарбницю, а й рятують життя, змушуючи водіїв бути уважнішими та відповідальнішими.
За даними Департаменту патрульної поліції, впровадження системи автоматичної фіксації порушень чинить значний позитивний вплив на безпеку дорожнього руху. У місцях встановлення камер кількість ДТП із загиблими та/або травмованими зменшилась утричі порівняно з періодом до їх запуску. Це означає, що кожна камера потенційно рятує життя.
Фінансовий аспект також вражає. Десять найефективніших камер за вісім місяців 2024 року принесли до бюджету понад 121 мільйон гривень. Ці кошти можуть бути спрямовані на подальше вдосконалення дорожньої інфраструктури, встановлення нових камер та інші заходи щодо підвищення безпеки на дорогах України.
Цікаво, що найбільш “грошові” камери встановлені у різних регіонах України: три камери розташовані на Київщині (включно з однією у Києві), три – на Прикарпатті, по одній – у Житомирській, Вінницькій та Львівській областях.
Топ-10 найефективніших камер:
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…