Categories: Авто

Водії у Польщі почали уникати штрафів, перекладаючи провину на українців

Польські водії виявили хитромудрий спосіб уникнути покарання за перевищення швидкості, використовуючи при цьому непросту геополітичну ситуацію та прогалини у законодавстві.

Про “схему” ухилення розповіло польське видання Rzeczpospolita .

Порушники правил дорожнього руху, упіймані фоторадарами, заявляють, що за кермом перебував громадянин України. Цей трюк особливо сподобався мотоциклістам, чиї особи приховані під шоломами, що значно ускладнює ідентифікацію.

Нові камери контролю швидкості, встановлені на польських дорогах, фіксують задню частину транспортного засобу та номерний знак. На підставі цих знімків служби визначають власника та просять його назвати водія, який був за кермом під час порушення. Однак винахідливі поляки швидко зрозуміли, що їхня поліція не в змозі вести розслідування щодо негромадян ЄС через труднощі з їхньою ідентифікацією.

Штрафи для водіїв у Польщі / Фото: mazowiecka.policja

У поліції Польщі також визнають, що не мають надійної системи обміну інформацією про водіїв із державами поза ЄС, такими як Україна чи Білорусь. Через це багато справ доводиться закривати, оскільки встановити особу винуватця просто неможливо. Статистика говорить сама за себе: водії з країн, які не входять до ЄС, не сплатили штрафів на суму близько 20 мільйонів злотих.

Однак не все так просто, як здається на перший погляд. За відмову назвати реального водія за зафіксованого порушення загрожує штраф від 800 до 8000 злотих, залежно від тяжкості правопорушення. Більше того, подання неправдивих відомостей є кримінальним злочином, за який можна отримати до трьох років позбавлення волі. Таку санкцію передбачено статтею 233, частиною 1 Кримінального кодексу Польщі.

Водії у Польщі / Фото: depositphotos.com

Експерти в галузі права попереджають, що, незважаючи на безкарність, такі дії можуть мати серйозні наслідки.

“Це дуже небезпечна гра. Сьогодні ви можете уникнути штрафу, а завтра опинитися на лаві підсудних за надання неправдивих свідчень”, – коментує ситуацію адвокат Анджей Ковальський.

Польська влада шукає шляхи вирішення цієї проблеми. Одним із варіантів є надання прикордонній службі доступу до системи CANARD, що дозволить стягувати штрафи безпосередньо при перетині кордону. Однак це рішення не панацея, бо не торкається випадків з фіктивними українськими водіями.

Романчук Микола

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

3 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

3 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

3 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

3 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

3 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

3 години ago