Categories: Авто

Поліцейські штрафують водіїв, виправдовуючи зупинку авто операцією “Перехват“

Якщо поліцейські використовують як підставу для зупинки транспортного засобу операцію “Перехват” і не повідомляють відразу про це водію, а складають адміністративний протокол за порушення ПДР, то такий штраф є незаконним. Такого рішення у справі №548/558/24 дійшов Другий апеляційний адміністративний суд.

У лютому 2024 року в Полтавській області поліцейські зупинили вантажівку MAN TGX із причепом. Після зупинки правоохоронці одразу почали перевіряти висоту протектора шин. Виявилося, що шини мали місцеві пошкодження із відшаруванням протектора. Тому стосовно водія склали адміністративний протокол за ч.1 ст.121 КУпАП. Штраф за цією статтею – 340 грн.

Водій зі штрафом не погодився та оскаржив його у суді. Суд першої інстанції скасував штраф, але Департамент Патрульної поліції на Полтавщині подав апеляційну скаргу.

Другий апеляційний адміністративний суд залишив апеляційну скаргу Департаменту Патрульної поліції в Полтавській області без задоволення. Чому?

Справа в тому, що суд не взяв до уваги доводу апеляційної скарги про те, що на момент зупинки автомобіля в Полтавській області діяла операція “Перехват” у зв’язку з розшуком особи, причетної до скоєння кримінального злочину, оскільки поліцейські не повідомили про це водія. З відеозаписів, досліджених судом, зрозуміло, що поліцейські не назвали водієві цю причину зупинки. Вони одразу почали вимірювати висоту протектора шин.

Нагадаємо, в Україні поліцейські мають 10 причин, чому вони можуть зупинити автомобіль або інший транспортний засіб. Наприклад, якщо водій порушив ПДР, якщо є явні ознаки технічної несправності ТЗ, якщо водій чи пасажири ТЗ причетні до скоєння ДТП, кримінального правопорушення, або транспортний засіб є об’єктом/знаряддям скоєння ДТП, кримінального злочину, якщо ТЗ перебуває у розшуку, якщо водій чи пасажири є свідками ДТП або кримінального правопорушення, якщо потрібно надати допомогу іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським та інше.

Потрібно зазначити, що поліцейські іноді виправдовують зупинку автомобілів так званою профілактикою. Але Восьмий апеляційний адміністративний суд у справі №944/3981/20 дійшов висновку, що “відпрацювання програми безпеки дорожнього руху” не є законною підставою для зупинення поліцейськими ТЗ.

Ольга Степанова

Recent Posts

Які авто найлегше продати в Україні: експерт назвав 5 найбільш ходових “беушок”

Автомобільний експерт склав рейтинг найпопулярніших в Україні вживаних автомобілів. Який автомобіль найлегше продати зараз, на…

4 хв. ago

Мобілізація посилена: велике місто України “огорнуть” ТЦК та гори повісток

Харківська область реалізує запобіжні стратегії щодо зміцнення своїх оборонних систем та захисту місцевого населення. Ці…

13 хв. ago

Жодного разу не поворухнув: аналітик BILD звернув увагу на одну деталь у поведінці Путіна

Наступного дня після удару міжконтинентальною балістичною ракетою по Дніпру Путін виступив із відеозверненням, під час якого жодного…

22 хв. ago

Неповажний вчинок: Леонардо Ді Капріо відпочивав на Фіджі та спровокував скандал

Леонардо Ді Капріо потрапив у незручну ситуацію, коли проігнорував традиційну церемонію прийому на Фіджі. Нещодавно актор…

30 хв. ago

Автономери через Дію: які нові серії тепер доступні українцям

На українських дорогах все частіше можна помітити автомобілі з номерними знаками серії "DI". Це пов'язано…

41 хв. ago

Скільки потрібно вагонів, аби завантажити усіх росіян? Російське видання провело дивні підрахунки

Російське видання підрахувало, скільки вагонів знадобиться, щоб розмістити усіх росіян в одному потязі. Довжина такого складу…

50 хв. ago