Categories: Авто

Поліцейські штрафують водіїв, виправдовуючи зупинку авто операцією “Перехват“

Якщо поліцейські використовують як підставу для зупинки транспортного засобу операцію “Перехват” і не повідомляють відразу про це водію, а складають адміністративний протокол за порушення ПДР, то такий штраф є незаконним. Такого рішення у справі №548/558/24 дійшов Другий апеляційний адміністративний суд.

У лютому 2024 року в Полтавській області поліцейські зупинили вантажівку MAN TGX із причепом. Після зупинки правоохоронці одразу почали перевіряти висоту протектора шин. Виявилося, що шини мали місцеві пошкодження із відшаруванням протектора. Тому стосовно водія склали адміністративний протокол за ч.1 ст.121 КУпАП. Штраф за цією статтею – 340 грн.

Водій зі штрафом не погодився та оскаржив його у суді. Суд першої інстанції скасував штраф, але Департамент Патрульної поліції на Полтавщині подав апеляційну скаргу.

Другий апеляційний адміністративний суд залишив апеляційну скаргу Департаменту Патрульної поліції в Полтавській області без задоволення. Чому?

Справа в тому, що суд не взяв до уваги доводу апеляційної скарги про те, що на момент зупинки автомобіля в Полтавській області діяла операція “Перехват” у зв’язку з розшуком особи, причетної до скоєння кримінального злочину, оскільки поліцейські не повідомили про це водія. З відеозаписів, досліджених судом, зрозуміло, що поліцейські не назвали водієві цю причину зупинки. Вони одразу почали вимірювати висоту протектора шин.

Нагадаємо, в Україні поліцейські мають 10 причин, чому вони можуть зупинити автомобіль або інший транспортний засіб. Наприклад, якщо водій порушив ПДР, якщо є явні ознаки технічної несправності ТЗ, якщо водій чи пасажири ТЗ причетні до скоєння ДТП, кримінального правопорушення, або транспортний засіб є об’єктом/знаряддям скоєння ДТП, кримінального злочину, якщо ТЗ перебуває у розшуку, якщо водій чи пасажири є свідками ДТП або кримінального правопорушення, якщо потрібно надати допомогу іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським та інше.

Потрібно зазначити, що поліцейські іноді виправдовують зупинку автомобілів так званою профілактикою. Але Восьмий апеляційний адміністративний суд у справі №944/3981/20 дійшов висновку, що “відпрацювання програми безпеки дорожнього руху” не є законною підставою для зупинення поліцейськими ТЗ.

Ольга Степанова

Recent Posts

Жінка переспала з 20 одруженими чоловіками, щоб дізнатися причину, чому її коханий зраджував

56-річна британка зізналася, що зайнялася сексом з понад 20 одруженими чоловіками після зради свого коханого.…

2 години ago

У Польщі у ліжку знайшли мертвим 29-річного чоловіка: поруч спав священник у костюмі кролика

У Польщі спалахнув скандал через смерть 29-річного чоловіка у будинку священника.  Про це пише польське видання wprost.pl Польське…

2 години ago

70% населення світу невдовзі зіткнеться із сильними стихійними явищами: попередження вчених

Науковці попереджають, що екстремальні зливи та спекотні температури стануть більш поширеним явищем у наступні два…

2 години ago

“Не повинні субсидувати непокору”: глава МЗС Польщі закликав ЄС скасувати виплати українським біженцям

Глава МЗС Польщі Сікорський закликав скасувати виплати українським біженцям. На його думку, допомоги створюють перешкоди для…

2 години ago

Робот сприйняв працівника як загрозу: перші люди вбиті штучним інтелектом

Взимку 1979 року 25-річний працівник ливарного заводу Роберт Вільямс став першою в історії людиною, яку вбив…

2 години ago

ДТП за участі нардепа Копитіна: у справі виринули неочікувані деталі

Народний депутат Ігор Копитін, який наприкінці серпня втрапив у ДТП, має посвідчення Головного управління розвідки Міноборони та водія-військовослужбовця.…

2 години ago