Categories: Авто

У 45 разів ефективніше: вчені придумали революційний метод виробництва палива з CO2

Автомобілі, що працюють на дизельному паливі, роблять значний внесок у викиди вуглекислого газу. Ця ситуація сильно ускладнює шлях до декарбонізації.

Видання Interesting Engineering пише, що, за даними Управління енергетичної інформації США, у 2022 році на дизельне паливо припадало близько 25% всіх викидів вуглекислого газу від транспорту в США і близько 10% всіх викидів вуглекислого газу, пов’язаних з енергетикою.

Для розв’язання цієї проблеми Джошуа Юань з факультету енергетики, екології та хімічної інженерії Вашингтонського університету разом зі Сьюзі Дай, професоркою MizzouForward з хімічної та біомедичної інженерії в Університеті Міссурі, розробили метод з використанням електрокаталізу для перетворення вуглекислого газу в електробіодизель. Цей спосіб у 45 разів ефективніший і потребує у 45 разів менше землі, ніж традиційне виробництво біодизеля на основі сої.

“Ця нова ідея може бути застосована в циркулярній економіці для виробництва пального, хімікатів, матеріалів і харчових інгредієнтів з негативним рівнем викидів за набагато вищої ефективності, ніж фотосинтез, і з меншими викидами вуглецю, ніж у разі виробництва нафтохімічної продукції”, – каже Юань. “Ми системно підійшли до розв’язання проблем електробіовиробництва, визначивши метаболічні та біохімічні обмеження використання діатомового вуглецю, і подолали ці обмеження”.

Зазначається, що електрокаталіз дає змогу перетворювати вуглекислий газ на біосумісні проміжні продукти, як-от ацетат та етанол. Потім мікроби перетворюють ці проміжні продукти в ліпіди, або жирні кислоти, які в кінцевому підсумку стають сировиною для виробництва біодизеля. Новий метод дозволив електробіодизелю досягти ефективності перетворення вуглекислого газу в ліпіди в 4,5% від сонячної енергії до молекули, що значно ефективніше за біодизель.

Юань пояснив, що природний фотосинтез у наземних рослин зазвичай становить менше ніж 1%, де менше ніж 1% енергії сонячного світла перетворюється на біомасу шляхом перетворення CO2 у різні молекули для росту рослин.

Завдяки використанню поновлюваних ресурсів для електрокаталізу, процес електробіодизеля дає змогу скоротити 1,57 грама вуглекислого газу на грам електродизеля, виробленого з побічних продуктів біомаси, етилену та іншого, що дає потенціал для негативних викидів.

Під час виробництва звичайного дизпалива з нафти виділяється 0,52 грама вуглекислого газу на грам, а під час виробництва біодизеля – від 2,5 до 9,9 грама вуглекислого газу на грам отриманих ліпідів.

Романчук Микола

Recent Posts

Не лише Венеція. Ще одне місто Італії посилило заборони для туристів

Італійське місто Флоренція посилило заборони для туристів. Під заборону потрапили скриньки з ключами та гучномовці…

4 години ago

Риба з “людським обличчям”: чоловік купив японського карпа, а отримав неймовірний екземпляр

Малкольм Поусон став неймовірно популярним через рибку, яку тримає вдома. Він почав знімати свого улюбленця…

4 години ago

Повернутися назад в окупацію спробували мінімум 350 тис українців: шокуючі причини

Щонайменше 30 відсотків маріупольців повертаються в окупацію, частина – назавжди. При чому ще більший відсоток…

4 години ago

Мова розбрату: вчительці української загрожує депортація через мовний конфлікт

У Німеччині вибухнув мовний скандал, який набув гучного розголосу серед української громади. Дві українські біженки…

4 години ago

Привласнив кошти зі збору для ЗСУ. Блогер-військовий Сорд отримав підозру

Військовому блогеру, який ошукав підписників під час збору коштів для підрозділу ЗСУ повідомили про підозру.…

4 години ago

Виробляєш електрику та худнеш: український винахідник змайстрував унікальний тренажер

Українці напередодні зими вже традиційно готуються до можливих затяжних відключень світла. І діляться одне з…

4 години ago