В Україні водіння у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння карається значними штрафами, які можуть сягати від 17 до 51 тисячі гривень, а також позбавленням прав на термін до десяти років. Під час воєнного стану можливе навіть вилучення автомобіля вже після першого порушення.
В Україні водіння в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння залишається одним з найсерйозніших порушень на дорогах, і законодавство передбачає суворі покарання для порушників.
Незважаючи на те, що це поки що лише адміністративна відповідальність, розмір штрафів і можливі наслідки для водіїв стають дедалі суворішими. За перше порушення водієві загрожує штраф у розмірі 17 тисяч гривень і позбавлення права керувати автомобілем на один рік. У разі повторного порушення протягом року штраф збільшується до 34 тисяч гривень, а права водій втрачає вже на три роки.
Якщо водій порушує правила втретє за рік, штраф сягає 51 тисячі гривень, а прав на керування транспортним засобом він позбавляється на десять років. Окрім цього, конфіскація автомобіля стає реальною загрозою для порушника.
З особливою жорсткістю законодавство діє під час воєнного стану. Хоча адміністративні норми зазвичай передбачають конфіскацію автомобіля лише за друге або третє порушення, під час війни транспортний засіб може бути вилучено вже після першого випадку керування у стані сп’яніння.
За відмову від проходження медичного огляду водій отримує штраф, еквівалентний штрафу за водіння у нетверезому стані – від 17 до 51 тисячі гривень і позбавлення прав на термін від одного до десяти років. Також передбачений штраф у розмірі 3 400 гривень за передачу керування автомобілем людині, яка перебуває в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.
Крім того, якщо водій після аварії вживатиме алкоголь чи інші заборонені речовини, це потягне за собою штраф у розмірі 34 тисячі гривень та позбавлення водійських прав на три роки. Торік в Україні було змінено процедуру перевірки водіїв на алкогольне та наркотичне сп’яніння.
Як повідомляв представник Кабінету міністрів Тарас Мельничук, тепер огляд на місці має проводитись у присутності двох свідків або з відеозаписом. Нові правила поширюються також на перевірку впливу лікарських засобів, що знижують увагу або швидкість реакції.
Допустима норма алкоголю в крові для водіїв в Україні становить 0,2 проміле. Це практично мінімальний рівень, який залишає дуже мало місця для помилок. Будь-який показник, що перевищує цей рівень, означає, що водій повинен сплатити штраф і втратити права.
Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…
Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…
Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…
На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…
В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…
Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…