В Україні пропонують посилити відповідальність для водіїв, які систематично порушують правила дорожнього руху.
Зокрема, народні депутати подали законопроєкт, що передбачає доповнення статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Про це пише видання PMGua.
Зміни включають підвищення штрафів для водіїв, які протягом року вже були оштрафовані за порушення ПДР.
Згідно з новою нормою, якщо водій порушує правила проїзду пішохідних переходів, перехресть, обгону, проїжджає на заборонний сигнал світлофора або не надає переваги пішоходам на нерегульованих переходах і протягом року вже мав штраф за аналогічне порушення, йому загрожує новий штраф у розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1020 гривень.
У випадку повторного порушення протягом року розмір штрафу зросте до 2550 гривень, і водій може втратити право на керування транспортним засобом на строк від 6 місяців до одного року. Усне попередження за такі порушення більше не застосовуватиметься, відповідно до змін у статті 22 КУпАП.
Розглядати випадки повторних порушень уповноважені Національна поліція та військова інспекція безпеки дорожнього руху. Протоколи за ці правопорушення складатимуть посадові особи відповідних органів, а рішення ухвалюватимуть суди.
За словами авторів законопроєкту, у 2022 році громадська організація досліджувала міжнародний досвід країн ЄС і з’ясувала, що в Україні бракує ефективних заходів впливу на водіїв-рецидивістів, яких не зупиняють звичайні штрафи.
Тому законодавці вважають за необхідне посилити відповідальність для систематичних порушників ПДР.
Жінка з Китаю переплутала символ китайського юаня з корейською воною, коли бронювала готельні апартаменти в…
Якщо військовозобов’язаний не сплачує штраф за адміністративне порушення протягом 15 днів, передбачених законом, ТЦК та…
Вранці 21 листопада Росія здійснила ракетну атаку на Дніпро, під час якої використала нову ракету…
Фінансовий експерт Олексій Кущ пояснив, що завжди під час війни суспільство дуже поляризується, тому в…
В Україні можуть відмовитись від силової мобілізації громадян, яку в народі прозвали "бусифікацією". Нові методи…
Частина ВПО в Україні припинила отримувати державну допомогу на проживання. Ця допомога, що становить 2000…