Categories: Авто

Суд назвав ліки, після яких категорично заборонено сідати за кермо

У Хмельницькій області начальник залізничної станції «Білгородка» отримав штраф у 17 тисяч гривень і позбавлення водійських прав на один рік через водіння в стані алкогольного сп’яніння. Чиновник заявив, що запах алкоголю міг бути спричинений вживанням заспокійливого засобу «Корвалдин», однак суд визнав його винним, повідомляє «Главком» з посиланням на дані судового реєстру.

За матеріалами справи, ввечері 19 жовтня начальник станції сів за кермо «ВАЗ 2108», перебуваючи, як вказують патрульні, в стані алкогольного сп’яніння. Поліцейські помітили ознаки – запах алкоголю, порушення мовлення та координації. Однак, коли вони запропонували пройти тест на алкоголь, водій відмовився, що автоматично є порушенням Правил дорожнього руху.

На судовому засіданні чоловік стверджував, що не вживає спиртне. Того вечора, за його словами, він їхав із дружиною, коли їх зупинили через несправний задній габаритний сигнал. Поліція відчула запах алкоголю і запропонувала використати алкотестер «Драгер», але той, за словами водія, не спрацював. Оскільки чоловік поспішав на роботу, він відмовився від перевірки в медичному закладі.

Начальник станції також додав, що страждає на серцево-судинні захворювання та переніс інсульт, через що вживає ліки «Корвалдин». Він вказав, що препарат може мати специфічний запах, який правоохоронці могли сприйняти за алкоголь.

Незважаючи на пояснення, суд залишився непохитним. Записи з бодікамер патрульних показали, що водій не виконував інструкції при диханні в алкотестер, що суд трактував як свідому спробу ухилення від тестування.

Суд також вивчив медичні виписки, які підтверджують наявність у водія серцево-судинного захворювання. Проте, як зазначено в рішенні, ці документи не спростовують факт водіння з ознаками сп’яніння. Більше того, суд наголосив, що особа, яка вживає спиртовмісні препарати, повинна утримуватися від керування транспортним засобом, згідно з вимогами пункту 2.9 А Правил дорожнього руху, що забороняє водіння в стані будь-якого сп’яніння або під впливом ліків, що впливають на швидкість реакції та увагу.

До всього цього, водія зобов’язали сплатити 605,6 грн судового збору.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Бригади стануть корпусами: Генштаб готує нову структуру для ЗСУ

Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…

8 хв. ago

Стінка на стінку: На Закарпатті працівники ліцею та батьки учнів влаштували масову бійку

Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…

19 хв. ago

Україна у слабкій позиції, Путіну нема сенсу іти на переговори, – The Times

Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…

28 хв. ago

Масштабне позбавлення пенсій у грудні: ПФУ поставив жорсткі вимоги

У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…

36 хв. ago

Підбитий санкціями США, добитий “Орєшніком”: рубль стрімко дешевшає

У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…

43 хв. ago

Навіть ТЦК не зацікавлять: з якими проблемами не мобілізують

У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…

52 хв. ago