Categories: Авто

Суд назвав ліки, після яких категорично заборонено сідати за кермо

У Хмельницькій області начальник залізничної станції «Білгородка» отримав штраф у 17 тисяч гривень і позбавлення водійських прав на один рік через водіння в стані алкогольного сп’яніння. Чиновник заявив, що запах алкоголю міг бути спричинений вживанням заспокійливого засобу «Корвалдин», однак суд визнав його винним, повідомляє «Главком» з посиланням на дані судового реєстру.

За матеріалами справи, ввечері 19 жовтня начальник станції сів за кермо «ВАЗ 2108», перебуваючи, як вказують патрульні, в стані алкогольного сп’яніння. Поліцейські помітили ознаки – запах алкоголю, порушення мовлення та координації. Однак, коли вони запропонували пройти тест на алкоголь, водій відмовився, що автоматично є порушенням Правил дорожнього руху.

На судовому засіданні чоловік стверджував, що не вживає спиртне. Того вечора, за його словами, він їхав із дружиною, коли їх зупинили через несправний задній габаритний сигнал. Поліція відчула запах алкоголю і запропонувала використати алкотестер «Драгер», але той, за словами водія, не спрацював. Оскільки чоловік поспішав на роботу, він відмовився від перевірки в медичному закладі.

Начальник станції також додав, що страждає на серцево-судинні захворювання та переніс інсульт, через що вживає ліки «Корвалдин». Він вказав, що препарат може мати специфічний запах, який правоохоронці могли сприйняти за алкоголь.

Незважаючи на пояснення, суд залишився непохитним. Записи з бодікамер патрульних показали, що водій не виконував інструкції при диханні в алкотестер, що суд трактував як свідому спробу ухилення від тестування.

Суд також вивчив медичні виписки, які підтверджують наявність у водія серцево-судинного захворювання. Проте, як зазначено в рішенні, ці документи не спростовують факт водіння з ознаками сп’яніння. Більше того, суд наголосив, що особа, яка вживає спиртовмісні препарати, повинна утримуватися від керування транспортним засобом, згідно з вимогами пункту 2.9 А Правил дорожнього руху, що забороняє водіння в стані будь-якого сп’яніння або під впливом ліків, що впливають на швидкість реакції та увагу.

До всього цього, водія зобов’язали сплатити 605,6 грн судового збору.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

2 години ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

3 години ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

3 години ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

3 години ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

3 години ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

3 години ago