Categories: Авто

Суд назвав ліки, після яких категорично заборонено сідати за кермо

У Хмельницькій області начальник залізничної станції «Білгородка» отримав штраф у 17 тисяч гривень і позбавлення водійських прав на один рік через водіння в стані алкогольного сп’яніння. Чиновник заявив, що запах алкоголю міг бути спричинений вживанням заспокійливого засобу «Корвалдин», однак суд визнав його винним, повідомляє «Главком» з посиланням на дані судового реєстру.

За матеріалами справи, ввечері 19 жовтня начальник станції сів за кермо «ВАЗ 2108», перебуваючи, як вказують патрульні, в стані алкогольного сп’яніння. Поліцейські помітили ознаки – запах алкоголю, порушення мовлення та координації. Однак, коли вони запропонували пройти тест на алкоголь, водій відмовився, що автоматично є порушенням Правил дорожнього руху.

На судовому засіданні чоловік стверджував, що не вживає спиртне. Того вечора, за його словами, він їхав із дружиною, коли їх зупинили через несправний задній габаритний сигнал. Поліція відчула запах алкоголю і запропонувала використати алкотестер «Драгер», але той, за словами водія, не спрацював. Оскільки чоловік поспішав на роботу, він відмовився від перевірки в медичному закладі.

Начальник станції також додав, що страждає на серцево-судинні захворювання та переніс інсульт, через що вживає ліки «Корвалдин». Він вказав, що препарат може мати специфічний запах, який правоохоронці могли сприйняти за алкоголь.

Незважаючи на пояснення, суд залишився непохитним. Записи з бодікамер патрульних показали, що водій не виконував інструкції при диханні в алкотестер, що суд трактував як свідому спробу ухилення від тестування.

Суд також вивчив медичні виписки, які підтверджують наявність у водія серцево-судинного захворювання. Проте, як зазначено в рішенні, ці документи не спростовують факт водіння з ознаками сп’яніння. Більше того, суд наголосив, що особа, яка вживає спиртовмісні препарати, повинна утримуватися від керування транспортним засобом, згідно з вимогами пункту 2.9 А Правил дорожнього руху, що забороняє водіння в стані будь-якого сп’яніння або під впливом ліків, що впливають на швидкість реакції та увагу.

До всього цього, водія зобов’язали сплатити 605,6 грн судового збору.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Як сон впливає на серце: кардіологи назвали найгіршу нічну звичку

Різні дослідження демонстрували безліч небезпечних нічних звичок - наприклад, келих вина перед сном, як заявляють учені, шкідливий…

4 години ago

Дзижчить і пускає бульбашки: учені розповіли, як доісторичний крокодил шукає собі пару

Стародавній крокодил Гавіал відомий своєю довгою, худорлявою мордою, яка виглядає так, ніби його прищемили дверима. У дорослого…

4 години ago

Будинки, які виділили українським біженцям, знесуть

У Великій Британії на місці колишньої школи в приморському містечку Ллантвіт-Мейджор на півдні Уельсу побудували тимчасові модульні будинки…

4 години ago

Жінка хоче розлучитися з чоловіком, з яким прожила 25 років, через “просту” звичку

Жінка розглядає можливість розлучення з чоловіком через, здавалося б, "просту" звичку, з якою вона більше…

4 години ago

У Раді заявили, що лікарям ВЛК дали вказівку визнавати всіх придатними до служби

Лікарі військово-лікарських комісій (ВЛК) отримали вказівки визнавати всіх чоловіків придатними до військової служби. А непридатних називають "окремою…

4 години ago

Заощаджуйте світло чи щось купили: за що можуть позбавити субсидії на зиму

Міністерство соціальної політики України розробило комплекс заходів для підтримки громадян у майбутній зимовий період. Ці…

4 години ago