Нещодавно українські водії звернули увагу на нову позначку “78”, яка почала з’являтися на водійських посвідченнях. Що ж це означає і як воно вплине на ваше право керувати автомобілем?
Код “78” у дванадцятій графі водійського посвідчення вказує на те, що водій складав практичний іспит на автомобілі з автоматичною коробкою передач. Це означає, що людина, яка має такий код, може керувати тільки автомобілями з автоматом. Якщо цього коду немає, то водій має право керувати як автомобілями з автоматичною, так і з механічною коробкою передач.
Представники Міністерства внутрішніх справ України пояснили, що код “78” є важливим для тих, хто планує виїжджати за кордон, наприклад, до Великої Британії. Там за цим кодом визначають, на якому типі транспортного засобу водій може їздити. Це міжнародна практика, і така позначка допомагає уникнути плутанини.
Окрім коду “78”, нові водійські посвідчення стали ще безпечнішими та отримали додаткові дані. Серед них — інформація про групу крові та резус-фактор водія. У майбутньому планують додати також інформацію про згоду на посмертне донорство, що може бути корисною у критичних ситуаціях.
Для тих, хто тільки збирається складати іспит на отримання водійських прав, з’явилися нові цікаві завдання на знання правил дорожнього руху. Наприклад, потрібно буде правильно визначити послідовність руху транспортних засобів на схемі. Ці завдання допоможуть краще підготуватися до іспитів та отримати посвідчення водія.
Зусилля України з мобілізації нарощуються через тиск на фронті, що триває, з особливим акцентом на…
В Україні електронні водійські документи офіційно визнані на рівні з паперовими чи пластиковими, але не…
Новий інцидент за участю ПриватБанку став відомий завдяки скарзі, опублікованій на порталі Міністерства фінансів. Громадянка…
Влада Австрії обмежує допомогу українським біженцям. Причиною такого кроку став величезний наплив родин з областей,…
За даними The Financial Times , Україна та США перебувають на фінальній стадії переговорів про укладення рамкової…
Росія не буде дотримуватися умов перемир’я чи припинення вогню, якщо не зіткнеться із реальною загрозою…