Categories: Авто

Можна залишитись без машини: водіїв попередили про небезпеку залишати номер телефону під склом

В Україні викрили шахрайську схему: зловмисники використовують номер телефону, залишений під лобовим склом авто, разом із номерними знаками та VIN-кодом для доступу до особистих даних власника через відкриті бази. Щоб захистити себе, слід не залишати свій номер телефону під лобовим склом і не надавати зайву інформацію про авто у відкритий доступ, розповів працівник правоохоронних органів mauto, пише Стіна.

Попри поширену практику залишати свої номери для вирішення конфліктів під час паркування, це може обернутися серйозними проблемами для автовласників.

Експерти пояснюють, що комбінація контактного номера телефону, номерних знаків та VIN-коду автомобіля дозволяє зловмисникам отримати доступ до персональних даних власника через відкриті бази даних. Ці дані можуть бути використані для організації шахрайських схем. Найпоширеніші з них:

  • телефонне шахрайство – зловмисники можуть телефонувати власникам авто, представляючись працівниками правоохоронних органів або страховими агентами. Вони звинувачують водія у вигаданому правопорушенні й вимагають “врегулювати питання” шляхом сплати штрафу або грошової компенсації;
  • викрадення коліс або номерних знаків – після викрадення майна злочинці залишають записку з номером телефону, за яким пропонують повернути вкрадене за викуп. Це доволі поширена схема, яка набирає обертів у великих містах;
  • крадіжка автомобіля – маючи доступ до VIN-коду та іншої інформації про транспортний засіб, шахраї можуть організувати викрадення авто або спробувати його перереєстрацію.

Працівник правоохоронних органів застеріг, що найкращий спосіб уникнути таких шахрайських ситуацій – не залишати жодної персональної інформації на видному місці в автомобілі. Якщо необхідно залишити контактні дані для зв’язку з іншими водіями, краще скористатися анонімними способами комунікації, наприклад, спеціальними додатками або сервісами.

Також рекомендується регулярно перевіряти автомобіль на наявність пошкоджень чи можливих слідів втручання, особливо у місцях із великим скупченням транспортних засобів. У випадку викрадення номерних знаків або коліс слід негайно звертатися до поліції та зафіксувати інцидент.

Романчук Микола

Recent Posts

Пенсійний фонд вимагатиме повернути гроші назад: які українці під загрозою

В Україні влада готується посилити контроль за видачею лікарняних листів та пов'язаних з ними страхових…

7 хв. ago

Всім власникам авто приготуватись: що буде з цінами на паливо на АЗС – НБУ оновив прогнози

Національний банк України переглянув свій прогноз цін на пальне у 2025 році, відбиваючи покращення очікувань…

8 хв. ago

Армія РФ отримала наказ до 9 травня увійти на Дніпропетровщину

Чергова ініціатива російського диктатора Володимира Путіна щодо так званого перемир’я на 9 травня не має обертатися проблемою…

35 хв. ago

Новий стандарт 230В в Україні: чи потрібні стабілізатори та що буде з тарифами

З 1 липня 2025 року в Україні почнуть діяти нові стандарти якості електроживлення, згідно з якими…

4 години ago

Робота стоячи та рак: що призводить до смертельної хвороби

У сучасному світі все більше уваги приділяється перевагам роботи стоячи для здоров'я, як альтернативи тривалому…

4 години ago

Ціни переб’ють апетит: яловичина, ковбаса та бекон активно дорожчають

Українські супермаркети скоригували ціни на деякі популярні м'ясні продукти. Ще більше грошей доведеться викласти за…

4 години ago