Categories: Авто

В Німеччині українців з авто чекають зміни: кому будуть виписувати штрафи з 1 квітня

Українці, які з автомобілем перебувають у Німеччині більше року у статусі шукачів захисту від війни, мають до кінця березня отримати німецькі номери. Власників автомобілів на українських номерах, які після року перебування в країні не отримають німецьку реєстрацію, штрафуватимуть з 1 квітня, пише DW з посиланням на профільне міністерство Німеччини.

Зазначається, що з 31 березня спливає термін перехідних положень, які дозволяли українським біженцям у Німеччині більше року їздити на українських номерах.

“Це означає, що всі українські транспортні засоби, які більше року перебувають у Німеччині, відтоді мають бути поставлені на облік у Німеччині”, – розповіли у иіністерстві.

Керування автомобілем без німецької реєстрації понад рік є адміністративним правопорушенням, за яке передбачений штраф у 70 євро і один штрафний бал. За наявності 8 штрафних балів водія у Німеччині позбавляють водійського посвідчення.

Однак, попри необхідність негайно ставити авто на облік, невирішеними залишаються кілька питань, які досі ускладнюють процес. Наприклад, йдеться про українців, які приїхали до Німеччини на чужому автомобілі. Річ у тім, що при реєстрації заявник має довести своє право розпоряджатися ним, надавши, наприклад, техпаспорт або інші документи. Але чимало водіїв не зможуть довести своє право розпоряджатися автомобілем. Наразі Федеральне міністерство транспорту готує роз’яснення, як діяти у таких випадках.

Ще одним проблемним питанням, щодо якого земельні транспортні відомства очікують роз’яснень федерального уряду, є доля українських автомобілів, які не зможуть пройти німецький техогляд, який є передумовою реєстрації автомобіля.

Крім того, для реєстрації авто потрібно укласти німецьку “автоцивілку” і надати на підтвердження цього спеціальний код. Вартість цієї страховки сильно коливається – залежно від марки і віку автомобіля, а також від водійського стажу без аварій. Чи враховувати водійський стаж з України, вирішує кожна страхова компанія окремо.

На період дії перехідних положень, до 31 березня, українці могли їздити з “зеленою картою”, яка діє у Німеччині не більше року.

Українці за кордоном

Протягом двох років від початку повномасштабного вторгнення Росії понад 14 мільйонів українців були вимушені залишити свої домівки. Понад 6,5 мільйона з них нині мешкають за межами країни як біженці.

Водночас Польща продовжила тимчасовий захист для українських біженців до 30 червня 2024 року. Водночас польські депутати відмовилися продовжити тимчасовий захист для громадян України до 4 березня 2025 року.

Ольга Степанова

Recent Posts

Алкоголь, від якого варто відмовитися взимку: які ризики виникають

Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…

1 годину ago

Популярна столиця Європи введе податок для туристів: скільки доведеться заплатити

У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…

1 годину ago

До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов’язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК

Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…

1 годину ago

Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами

Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…

2 години ago

Нові тарифи на газ та доставку: який “сюрприз” готує комуналка у 2025 році

Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…

2 години ago

Студентів, які не складуть іспит з базової загальновійськової підготовки, відрахують з ВНЗ

З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…

2 години ago