Categories: Авто

Стала відома популярна схема обману водіїв на українських АЗС

За даними Інституту досліджень авторинку, в Україні деякі АЗС спеціально недоливають паливо в автомобілі, щоб отримати додатковий прибуток. Для обману водіїв в цьому випадку найчастіше використовують дві незаконні схеми.

Перша незаконна схема – колонка калібрується із похибкою на недолив. Друга незаконна схема – встановлення спеціальних “жучків”.

В Україні законодавчо дозволена похибка 0,5% при продажу палива. Однак нечесні ділки можуть провести калібрування колонки таким чином, що недолив палива буде значно більшим. Це залежить від “жадібності” продавця.

Що ж до “жучків”, то ці спеціальні пристрої фальсифікують показники наливу палива як на самій колонці, так і в касовій системі. У результаті в паливний бак автомобілів наливають менше палива, ніж оплачено. Керування цими пристроями відбувається за допомогою мобільного телефону.

Експерти Інституту досліджень авторинку стверджують, що виявити такі “жучки” практично неможливо. У всякому разі, їх не можна виявити, як кажуть, “неозброєним оком”. Для цього потрібні спеціальні пристрої.

За даними Інституту досліджень авторинку, за недолив палива може бути відповідальним керівництво тієї чи іншої конкретної АЗС, а не керівництво компанії. Справа в тому, що деякі керівники заправок недоливом намагаються компенсувати втрати на логістиці. Керівники мереж АЗС знають про таку незаконну схему, і намагаються з нею боротися. Так, деякі великі мережі АЗС мають у своєму штаті спеціальних інженерів, які регулярно перевіряють на АЗС стан пломб та калібрування наливних колонок.

Але під час війни з російськими окупантами мережі АЗС стали рідше проводити контрольні перевірки АЗС та калібрування колонок. Чому? Це пояснюється нестачею кадрів.

Потрібно сказати, що за існуючих нині в Україні цін на бензин та дизельне паливо недолив палива може принести великі прибутки нечесним продавцям. Так, недолив у 2% палива обертається тим, що нечесні продавці незаконно отримують 1 грн 3 копійки за один сплачений літр. Водій у цьому випадку недоотримує палива на 1 грн 3 копійки, сплачених за літр палива.

Нагадаємо, в Україні планують збільшити акцизи на всі види палива до мінімального рівня Євросоюзу. Цей процес буде поетапним. Останній етап підвищення акцизів на пальне має відбутися 1 січня 2028 року.

Ольга Степанова

Recent Posts

Заберіть яйця, гриби та м’ясо з води: які продукти не можна мити і чому

Перед вживанням їжі потрібно мити як руки, а й самі продукти. Так, українці пускають під…

3 хв. ago

Пенсіонери в обмороці: Кабмін хоче вигребти залишки з їхніх банківських карток

Уряд може залишити без грошей деяких пенсіонерів . Гроші буде знято прямо з пенсійних карток, повідомляють на сайті Верховної…

12 хв. ago

Ось що потрібно зробити з постільною білизною, щоб регулярно висипатись

Проблема безсоння або важкості заснути може турбувати багатьох людей. Експерти назвали традицію в скандинавських країнах,…

24 хв. ago

Перепис населення в Україні: до чого тут мобільні вишки і чи будуть видавати дані карток

Демографи кажуть - оцінити кількість населення можна повноцінно лише завдяки проведенню перепису у мирний час. Або ж…

33 хв. ago

Списки “ухилянтів”, знайдені у голови Хмельницької МСЕК: що може загрожувати чоловікам

Державне бюро розслідувань (ДБР) у межах досудового слідства вивчає списки “ухилянтів”, які знайшли під час обшуків у…

42 хв. ago

Сім’я і здоров’я тріщать по швах: учені пояснили, у чому небезпека невдалого шлюбу

Нещасливий шлюб — це не просто емоційний тягар обох партнерів, він може серйозно вплинути не…

51 хв. ago