Categories: Авто

Водіям розповіли, як оскаржити штраф із дорожніх камер

З моменту появи на українських дорогах у 2020 році камер автофіксації порушень правил дорожнього руху поліція виписала понад 10 млн постанов на водіїв. Загальна сума цих штрафів становила 2,1 млрд грн. Юристи стверджують, що штраф із дорожніх камер можна оскаржити.

В Україні камери автофіксації на даний момент фіксують лише один вид порушень правил дорожнього руху – перевищення дозволеної швидкості. У планах МВС збільшити кількість функцій цієї системи. Наприклад, очікується, що в майбутньому камери автофіксації порушень ПДР також фіксуватимуть проїзд на червоний сигнал світлофора, проїзд смугою руху громадського транспорту і так далі. Але розширення функціоналу відбудеться, мабуть, лише після закінчення війни із російськими окупантами.

Якщо камера автофіксації зареєструвала автомобіль, який рухається з перевищенням швидкості, то його власник або належний користувач одержують “лист щастя” (постанова про притягнення до адміністративної відповідальності та штраф). Водій може сплатити штраф, оскаржити його у суді або “забути” про нього, що є правопорушенням.

Якщо штраф сплатити протягом 10 днів, то буде знижка в 50%. В Україні зараз штраф за перевищення швидкості від 20 до 50 км/год становить 340 грн (ч. 1 ст. 122 КУпАП), а за перевищення швидкості від 50 км/год і вище – 1700 грн (ч. 4 ст. 122 КУпАП). Якщо не сплатити штраф протягом 30 днів, то така постанова підлягає примусовому виконанню органами державної виконавчої служби.

Водії також можуть протягом 10 днів після отримання “листа щастя” оскаржити його в суді. Заява подається до місцевого суду за місцем реєстрації позивача чи відповідача. Зазвичай штраф із дорожніх камер у суді оскаржують із двох причин. Перша – за кермом сиділа не та людина, яка отримала штраф, але в Кабінеті водія це не вказано. Друга причина – водій вважає, що не порушував правил дорожнього руху, а камера зареєструвала його помилково.

Якщо ви хочете оскаржити штраф у суді, то потрібно буде сплатити судовий збір у розмірі 420 грн. Якщо ви виграєте справу, то гроші вам повернуть.

На час оскарження термін знижки на сплату штрафу триває. Тобто якщо ви, наприклад, оскаржили постанову в суді на 4-й день, то у разі відмови, у вас буде 6 днів після рішення на оплату штрафу зі знижкою 50%.

Ольга Степанова

Recent Posts

Майже 100 тисяч податків: скільки заплатять ФОП різних груп у 2025 році

У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…

51 хв. ago

Суддя Господарського суду міста Києва отримав підозру у державній зраді

Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…

53 хв. ago

Ілон Маск назвав “розвагою” вибух ракети космічного корабля SpaceX

Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…

1 годину ago

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

1 годину ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

1 годину ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

1 годину ago