Лише три органи мають право подавати запити на мобілізацію автомобілів. Вони зацікавлені переважно у спеціалізованій техніці, такій як вантажівки, позашляховики та спецтехніка. Про це пише auto.24.
Процес вилучення автомобіля у громадян починається із розробки мобілізаційного плану, який здійснюють місцеві адміністрації. Самі власники дізнаються про конфіскацію свого автомобіля лише у момент приходу військових, тобто «за фактом». Про цю процедуру адвокат Євген Дідов розповів у рамках національного телемарафону.
За словами Дідова, лише три органи мають право подавати запити на конкретний тип автомобіля – Служба безпеки України, Територіальні центри комплектування та Головне управління розвідки. Вони, ймовірно, не цікавитимуться звичайними легковими автомобілями, а скоріше віддадуть перевагу вантажівкам, позашляховикам, кросоверам і спеціальної техніки.
Адвокат описав процес конфіскації автомобілів на користь Збройних сил України, передбачений Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”:
Потрібно пам’ятати, що завжди потрібно вимагати розпорядження, коли приходять забирати автомобіль. Це особливо важливо з огляду на те, що про конфіскацію людина дізнається “за фактом”, і потрібно переконатися, що всі дії законні. Крім того, якщо у громадянина лише один автомобіль, його не вилучатимуть.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…