Лише три органи мають право подавати запити на мобілізацію автомобілів. Вони зацікавлені переважно у спеціалізованій техніці, такій як вантажівки, позашляховики та спецтехніка. Про це пише auto.24.
Процес вилучення автомобіля у громадян починається із розробки мобілізаційного плану, який здійснюють місцеві адміністрації. Самі власники дізнаються про конфіскацію свого автомобіля лише у момент приходу військових, тобто «за фактом». Про цю процедуру адвокат Євген Дідов розповів у рамках національного телемарафону.
За словами Дідова, лише три органи мають право подавати запити на конкретний тип автомобіля – Служба безпеки України, Територіальні центри комплектування та Головне управління розвідки. Вони, ймовірно, не цікавитимуться звичайними легковими автомобілями, а скоріше віддадуть перевагу вантажівкам, позашляховикам, кросоверам і спеціальної техніки.
Адвокат описав процес конфіскації автомобілів на користь Збройних сил України, передбачений Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”:
Потрібно пам’ятати, що завжди потрібно вимагати розпорядження, коли приходять забирати автомобіль. Це особливо важливо з огляду на те, що про конфіскацію людина дізнається “за фактом”, і потрібно переконатися, що всі дії законні. Крім того, якщо у громадянина лише один автомобіль, його не вилучатимуть.
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…
Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…
У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…
У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…
Громадяни України можуть бути затримані терміном від трьох годин, якщо буде встановлено, що вони порушили…
Уряд схвалив постанову про диференціацію пільгового тарифу на електроенергію за рахунок механізму ПСО. Про це…