В Україні за перші чотири місяці 2025 року власники розкішних авто поповнили бюджет на 87,2 мільйона гривень транспортного податку. Податок сплачують за автомобілі віком до 5 років вартістю понад 3 мільйони гривень, зокрема цьогоріч це були Rolls-Royce, Bentley, Lamborghini, Porsche, BMW, Mercedes та інші.
Про це повідомляє Державна податкова служба України (ДПСУ). Поки пересічні водії рахують витрати на паливо, страхування та технічне обслуговування, власники елітних автомобілів уже традиційно щороку поповнюють державний бюджет чималими сумами.
За січень–квітень 2025 року в Україні було сплачено 87,2 мільйона гривень транспортного податку – це на 12% більше, ніж за аналогічний період минулого року. У 2024-му сума надходжень склала 78 мільйонів гривень.
Найбільше надходжень надійшло з Києва — 26,5 мільйона гривень. На другому місці – Дніпропетровщина з 8 мільйонами, далі йдуть Одещина (7,6 млн грн) та Львівщина (6 млн грн). Це свідчить про концентрацію власників розкішного автотранспорту переважно у великих містах з високим рівнем доходів.
Транспортний податок в Україні сплачують власники легкових автомобілів, вік яких не перевищує п’яти років, а середньоринкова вартість перевищує 375 мінімальних зарплат. У 2025 році ця межа становить 3 мільйони гривень.
Ставка податку фіксована – 25 тисяч гривень на рік за кожен такий автомобіль. Для деяких власників автівок преміумкласу сума невелика, але для бюджету вона має важливе значення. Щороку Міністерство економіки публікує список моделей, які підлягають оподаткуванню. У 2025 році до цього переліку увійшли:
- преміум та люкс сегмент: Rolls-Royce, Bentley, Aston Martin, McLaren, Maserati, Lamborghini;
- найпопулярніші німецькі бренди: Mercedes-Benz, Mercedes-AMG, BMW, Audi, Porsche;
- японські та американські гіганти: Lexus, Toyota, GMC, Lincoln;
- нові гравці ринку: Hymer-Mercedes, Ineos.
Цей список постійно оновлюється й доступний на сайті Мінекономіки щороку до 1 лютого. Таким чином, держава має чіткий механізм, як оподатковувати найбільш дорогі авто, водночас зберігаючи прозорість і ефективність процесу.
- юридичні особи отримують повідомлення в електронному кабінеті;
- фізичним особам надсилаються рішення про нарахування податку поштою або в електронному вигляді – залежно від способу комунікації з ДПС.