Categories: Авто

Водіїв обкладуть новими акцизами: чи вистачить зарплати, щоб заправити авто

З вересня в Україні підвищаться акцизи на паливо, бензин і газ. Відповідний законопроєкт №11256-2 вже на підписі у президента і вступить в дію на початку осені. Подорожчання буде відбуватися поступово, у декілька етапів, і триватиме протягом чотирьох років.

Перший етап передбачає підвищення акцизів з 1 вересня, внаслідок чого бензин може подорожчати на 1,3 грн, дизельне пальне — на 1,75 грн, а автогаз — на 0,16 грн за літр.

У законопроєкті прописано графік підвищення акцизів, який передбачає, що вже з 1 вересня за кожен літр бензину доведеться платити на 0,0291 євро більше. За поточним курсом євро це приблизно 1,3 грн за літр. Для дизельного пального акциз зросте на 0,0381 євро (приблизно 1,75 грн), а для автогазу — на 0,0034 євро (приблизно 0,16 грн).

Пальне в Україні, скріншот з відео

На сьогодні середня вартість літра бензину А-95 у Київській області становить 57,22 грн. Після введення нових акцизів ціна може зрости до 58,3 грн за літр. Сергій Куюн, директор “Консалтингової групи А-95”, зазначає, що завдяки зниженню цін на міжнародних ринках зростання акцизу може бути компенсоване, що дозволить уникнути значного подорожчання бензину та дизпального.

Однак, попри потенційні компенсації, підвищення акцизів неминуче призведе до збільшення вартості палива. Вже з вересня вартість дизельного пального може зрости до 55,2 грн за літр, що на 1,75 грн більше, ніж поточна середня ціна 53,47 грн.

Щодо автогазу, то його подорожчання буде менш відчутним. Якщо наразі середня вартість літра газу становить 28,47 грн, то з 1 вересня вона зросте до 28,63 грн, що додасть лише 0,16 грн до ціни за літр.

Збільшення акцизів є частиною стратегії України щодо гармонізації законодавства з вимогами Європейського Союзу. За директивами ЄС, Україна має поступово підвищити розміри акцизів до мінімальних рівнів, встановлених в Євросоюзі. Це необхідно для майбутнього вступу країни до ЄС.

Підвищення акцизів спрямоване на наповнення бюджету, зокрема на фінансування оборонних потреб держави. Водночас уряд розробив графік поступового підвищення, щоб уникнути різкого зростання цін на пальне, ажіотажного попиту та інфляції.

Експерти зазначають, що незважаючи на потенційні негативні наслідки, такі як зростання цін на транспорт і товари, пов’язані з транспортними витратами, цей крок допоможе зміцнити економіку країни та забезпечити її відповідність європейським стандартам.

Ольга Степанова

Recent Posts

Прокурори будуть не в захваті: яке рішення з другої спроби проголосувала Рада

Близько місяця тому Верховна Рада намагалася ухвалити закон про зниження пенсій для прокурорів, але тоді…

4 хв. ago

Польща допомагає не просто так: Туск розкрив справжні наміри Варшави щодо України

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск під час виступу на Європейському форумі нових ідей (EFNI) заявив, що…

15 хв. ago

Google створила нейромережу-перекладач, яка дасть змогу спілкуватися з дельфінами

Дослідники лабораторії Google DeepMind створили модель штучного інтелекту (ШІ), яка дасть змогу спілкуватися з дельфінами. Про це йдеться в…

24 хв. ago

Сплата штрафу не рятує ухилянтів: юрист все пояснила

В Україні триває дія військового стану, а також відбуваються заходи щодо загальної мобілізації. Так, незважаючи…

32 хв. ago

Банкомати списують кошти українців, але не видають їх: що робити

Інколи українці при використанні банкоматів можуть просто втратити кошти – пристрій просто не видасть їх,…

39 хв. ago

Плюс тисяча до комуналки: кому з українців доведеться платити більше і за що

З 1 травня 2025 року в Україні деякі споживачі отримають додаткову квитанцію за сплату нової послуги з…

48 хв. ago