З вересня в Україні підвищаться акцизи на паливо, бензин і газ. Відповідний законопроєкт №11256-2 вже на підписі у президента і вступить в дію на початку осені. Подорожчання буде відбуватися поступово, у декілька етапів, і триватиме протягом чотирьох років.
Перший етап передбачає підвищення акцизів з 1 вересня, внаслідок чого бензин може подорожчати на 1,3 грн, дизельне пальне — на 1,75 грн, а автогаз — на 0,16 грн за літр.
У законопроєкті прописано графік підвищення акцизів, який передбачає, що вже з 1 вересня за кожен літр бензину доведеться платити на 0,0291 євро більше. За поточним курсом євро це приблизно 1,3 грн за літр. Для дизельного пального акциз зросте на 0,0381 євро (приблизно 1,75 грн), а для автогазу — на 0,0034 євро (приблизно 0,16 грн).
На сьогодні середня вартість літра бензину А-95 у Київській області становить 57,22 грн. Після введення нових акцизів ціна може зрости до 58,3 грн за літр. Сергій Куюн, директор “Консалтингової групи А-95”, зазначає, що завдяки зниженню цін на міжнародних ринках зростання акцизу може бути компенсоване, що дозволить уникнути значного подорожчання бензину та дизпального.
Однак, попри потенційні компенсації, підвищення акцизів неминуче призведе до збільшення вартості палива. Вже з вересня вартість дизельного пального може зрости до 55,2 грн за літр, що на 1,75 грн більше, ніж поточна середня ціна 53,47 грн.
Щодо автогазу, то його подорожчання буде менш відчутним. Якщо наразі середня вартість літра газу становить 28,47 грн, то з 1 вересня вона зросте до 28,63 грн, що додасть лише 0,16 грн до ціни за літр.
Збільшення акцизів є частиною стратегії України щодо гармонізації законодавства з вимогами Європейського Союзу. За директивами ЄС, Україна має поступово підвищити розміри акцизів до мінімальних рівнів, встановлених в Євросоюзі. Це необхідно для майбутнього вступу країни до ЄС.
Підвищення акцизів спрямоване на наповнення бюджету, зокрема на фінансування оборонних потреб держави. Водночас уряд розробив графік поступового підвищення, щоб уникнути різкого зростання цін на пальне, ажіотажного попиту та інфляції.
Експерти зазначають, що незважаючи на потенційні негативні наслідки, такі як зростання цін на транспорт і товари, пов’язані з транспортними витратами, цей крок допоможе зміцнити економіку країни та забезпечити її відповідність європейським стандартам.
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…
Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…
У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…
У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…
Громадяни України можуть бути затримані терміном від трьох годин, якщо буде встановлено, що вони порушили…
Уряд схвалив постанову про диференціацію пільгового тарифу на електроенергію за рахунок механізму ПСО. Про це…