Categories: Авто

Деяким українцям заборонять керувати автомобілем: у кого поліція забиратиме права

Позбавити водія права на керування автомобілем в Україні можуть не лише за порушення правил дорожнього руху, але про це знають далеко не всі українці. Тому ситуації, коли після зупинки транспортного засобу представниками поліції водій раптово стає пішоходом, викликають у громадян протест та звинувачення в бік поліцейських щодо перевищення ними повноважень. 

Юристи “Дорожнього адвоката” пояснили, у кого поліція може забирати права на законних підставах, і мобілізація тут ні до чого.

“Стала поширеною практика вилучення на місці зупинки посвідчень водія черезнесплату аліментів. При цьому водії дізнаються про обмеження у праві керування від інспектора на місці зупинки”, – зазначили юристи.

В яких випадках поліція забирає права у боржників

Адвокати нагадали, що стаття 71 Закону “Про виконавче провадження” передбачає, що державний виконавець може постановити обмежити громадянина у праві на керування автомобілем навіть без його відома, якщо він має заборгованість по аліментах більш ніж за чотири місяці.

Така постанова не пізніше наступного дня після винесення надсилається боржнику поштою. Але від моменту винесення інформація про обмеження прав з’являється у поліцейській базі. Тому час від часу трапляються ситуації, коли боржник ще не отримав сповіщення, але був зупинений представниками поліції й на підставі наявної інформації про виконавче провадження у базі поліції позбавлений водійського посвідчення на місці зупинки.

Ба більше, незнання про обмеження своїх прав не допоможе водію уникнути відповідальності за порушення постанови виконавчої служби.

Відповідальність за порушення постанови про обмеження прав

Частина 3 ст. 126 КУпАП передбачає у таких випадках додаткове позбавлення водія права на керування транспортними засобами на строк від 3 до 6 місяців.

Якщо постанову виконавчої служби про позбавлення прав за несплату аліментів скасовують практично одразу після погашення заборгованості, то після вилучення прав у боржника поліцією проблем буде набагато більше.

По-перше, справа буде розглядатися у суді, який і прийматиме рішення про подальше позбавлення громадянина права на керування автомобілем.

По-друге, після закінчення терміну обмеження прав так просто повернути своє водійське посвідчення не вдасться. Перш ніж знову сісти за кермо, водієві доведеться пройти медогляд на придатність до керування та повторно скласти теоретичний та практичний іспит у поліції.

Ольга Степанова

Recent Posts

Розкрито ланцюжки виробництва і поставок іранських “Шахедів” для ЗС РФ (інфографіка)

Україна запровадила санкції проти 40 юридичних та 6 фізичних осіб, у відповідь на передачу Іраном…

4 хв. ago

В яких органах влади найбільше зростуть зарплати (список)

Найбільше зросте фонд оплати праці у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі та в Бюро економічної безпеки Проєктом…

13 хв. ago

Перевірки пройдуть усі: за що газова служба може оштрафувати на 100 тис. грн

В Україні тривають перевірки газового обладнання. Фахівці газових служб також перевіряють лічильники. Такі інспекції можуть призвести…

21 хв. ago

Належить не тому виду: у школі учневі дозволили “стати вовком” (фото)

Учневі школи в Шотландії дозволили ідентифікувати себе вовком, оскільки дитина страждає від "видової дисфорії", коли…

30 хв. ago

Кадиров похвалився ще двома Cybertruck, які відправив на війну проти України

Лідер Чечні Рамзан Кадиров заявив, що відправив на фронт ще два автомобілі Cybertruck, яких нібито "не…

39 хв. ago

Деякі пенсіонери можуть отримувати дві виплати одразу: умови

В Україні існують різні тарифи на електроенергію, включно з багатозонними та спеціальними тарифами для будинків…

47 хв. ago