Categories: Авто

Деяким українцям заборонять керувати автомобілем: у кого поліція забиратиме права

Позбавити водія права на керування автомобілем в Україні можуть не лише за порушення правил дорожнього руху, але про це знають далеко не всі українці. Тому ситуації, коли після зупинки транспортного засобу представниками поліції водій раптово стає пішоходом, викликають у громадян протест та звинувачення в бік поліцейських щодо перевищення ними повноважень. 

Юристи “Дорожнього адвоката” пояснили, у кого поліція може забирати права на законних підставах, і мобілізація тут ні до чого.

“Стала поширеною практика вилучення на місці зупинки посвідчень водія черезнесплату аліментів. При цьому водії дізнаються про обмеження у праві керування від інспектора на місці зупинки”, – зазначили юристи.

В яких випадках поліція забирає права у боржників

Адвокати нагадали, що стаття 71 Закону “Про виконавче провадження” передбачає, що державний виконавець може постановити обмежити громадянина у праві на керування автомобілем навіть без його відома, якщо він має заборгованість по аліментах більш ніж за чотири місяці.

Така постанова не пізніше наступного дня після винесення надсилається боржнику поштою. Але від моменту винесення інформація про обмеження прав з’являється у поліцейській базі. Тому час від часу трапляються ситуації, коли боржник ще не отримав сповіщення, але був зупинений представниками поліції й на підставі наявної інформації про виконавче провадження у базі поліції позбавлений водійського посвідчення на місці зупинки.

Ба більше, незнання про обмеження своїх прав не допоможе водію уникнути відповідальності за порушення постанови виконавчої служби.

Відповідальність за порушення постанови про обмеження прав

Частина 3 ст. 126 КУпАП передбачає у таких випадках додаткове позбавлення водія права на керування транспортними засобами на строк від 3 до 6 місяців.

Якщо постанову виконавчої служби про позбавлення прав за несплату аліментів скасовують практично одразу після погашення заборгованості, то після вилучення прав у боржника поліцією проблем буде набагато більше.

По-перше, справа буде розглядатися у суді, який і прийматиме рішення про подальше позбавлення громадянина права на керування автомобілем.

По-друге, після закінчення терміну обмеження прав так просто повернути своє водійське посвідчення не вдасться. Перш ніж знову сісти за кермо, водієві доведеться пройти медогляд на придатність до керування та повторно скласти теоретичний та практичний іспит у поліції.

Ольга Степанова

Recent Posts

Мокрий сніг та туман: прогноз погоди на 19 січня

У неділю, 19 січня, в Україні очікується хмарна погода з проясненнями. Синоптики прогнозують невеликий мокрий…

22 хв. ago

Алкоголь, від якого варто відмовитися взимку: які ризики виникають

Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…

7 години ago

Популярна столиця Європи введе податок для туристів: скільки доведеться заплатити

У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…

7 години ago

До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов’язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК

Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…

8 години ago

Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами

Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…

8 години ago

Нові тарифи на газ та доставку: який “сюрприз” готує комуналка у 2025 році

Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…

8 години ago