В Україні все більше судових рішень закривають адміністративні справи за фактом перевищення швидкості, зафіксованим камерами автофіксації. Проте не кожен водій може уникнути відповідальності. Є певні юридичні нюанси, які допомагають автомобілістам захищати свої права.
Камери фіксують порушення правил дорожнього руху, зокрема перевищення швидкості, за номерним знаком автомобіля. Після цього автоматизована система ідентифікує власника транспортного засобу та надсилає йому постанову про адміністративне правопорушення поштою.
Однак, як показує судова практика, така процедура має слабкі місця.
Основний аргумент водіїв у суді — принцип індивідуальної юридичної відповідальності та презумпція невинуватості. Законодавство України передбачає, що адміністративна відповідальність настає для особи, яка безпосередньо вчинила правопорушення.
Якщо власник авто доведе, що за кермом перебувала інша особа, а поліція не змогла встановити водія, суд зазвичай скасовує штраф.
Чому суди стають на бік водіїв?
Що потрібно зробити для захисту?
Чергова зустріч у форматі "Рамштайн" відбудеться сьогодні, 9 січня. Представники Контактної групи з питань оборони…
Прем'єр-міністр Роберт Фіцо заявив, що під час зустрічі в Москві з диктатором Володимиром Путіним домовився про забезпечення постачання російського…
Влада невизнаного Придністров’я каже, що запасів газу у регіоні має вистачити ще на 24 дні,…
Українські захисники неба із 70 збили 46 російських безпілотників під час ворожої атаки, здійсненої в…
Деякі люди дуже рішучі, вони не зупиняться ні перед чим, щоб досягти своєї мети. За…
В Україні зареєстрували перший медичний препарат на основі медичного канабісу. Це оральні краплі іспанського виробництва. Про…