В Україні все більше судових рішень закривають адміністративні справи за фактом перевищення швидкості, зафіксованим камерами автофіксації. Проте не кожен водій може уникнути відповідальності. Є певні юридичні нюанси, які допомагають автомобілістам захищати свої права.
Камери фіксують порушення правил дорожнього руху, зокрема перевищення швидкості, за номерним знаком автомобіля. Після цього автоматизована система ідентифікує власника транспортного засобу та надсилає йому постанову про адміністративне правопорушення поштою.
Однак, як показує судова практика, така процедура має слабкі місця.
Основний аргумент водіїв у суді — принцип індивідуальної юридичної відповідальності та презумпція невинуватості. Законодавство України передбачає, що адміністративна відповідальність настає для особи, яка безпосередньо вчинила правопорушення.
Якщо власник авто доведе, що за кермом перебувала інша особа, а поліція не змогла встановити водія, суд зазвичай скасовує штраф.
Чому суди стають на бік водіїв?
Що потрібно зробити для захисту?
В Україні вже у 2025 році може значно піднятись тариф на електроенергію для населення. Ціна з літа…
Сержант 24-ї окремої штурмової бригади "Айдар" Олександр Колим підтримав ідею зниження мобілізаційного віку в Україні. На його…
Російських генералів, які командують війною проти України, зобов'яжуть носити натільні хрестики з ініціалами російського диктатора Володимира…
Сумки – це не тільки практичний аксесуар, але й важлива частина образу, яка може кардинально…
Командувач Сухопутних військ Збройних сил України, генерал-майор Михайло Драпатий, прокоментував ситуацію, що склалася навколо 155-ї…
Володимир Кудрицький, колишній керівник НЕК "Укренерго", отримував на своїй посаді заробітну плату в сотні тисяч…