Ініціатива європейських країн зі створення нової далекобійної ракети (ELSA) цілком очевидно виходить з уроку, засвоєнного із війни Росії проти України.
За словами міністра оборони Швеції Пола Юнсона, цей урок полягає в тому, що “можливості дальнього удару стають дедалі важливішими на полі бою, і, звісно, пов’язаний із сильнішими можливостями протиповітряної оборони”, пише Breaking Defense.
Як додав колишній директор з контролю над озброєннями в НАТО Вільям Альберк, ця ініціатива – це також результат “усвідомлення того, що існують величезні прогалини в можливостях дальнього удару альянсу”.
Видання нагадало, що проєкт ELSA був ініційований у липні 2024 року Францією, Німеччиною, Італією та Польщею. Пізніше до них приєдналися Велика Британія та Швеція.
Проєкт передбачає розробку крилатої ракети наземного базування з дальністю польоту від 1000 до 2000 кілометрів.
Альберк припустив, що ракета, ймовірно, буде сумісна з усіма літаками альянсу, усіма надводними суднами, що мають можливість запуску крилатих ракет, і з простими пусковими установками на суші.
Міністр оборони Швеції зазначив, що поки що рано говорити про терміни, коли проєкт ELSA дасть плоди. При цьому він додав, що в його реалізації бачить промислову роль таких компаній, як Saab і MBDA.
З 1 травня 2025 року Україна перейде на нову систему позначень на світлофорах для автотранспорту і не…
У Верховній Раді лунають пропозиції розформувати територіальні центри комплектування (ТЦК) та відправити їхніх працівників на…
Єлизавета Розова, яку журналісти-розслідувачі називають дочкою Володимира Путіна та акціонера банку "Росія" Світлани Кривоногих, змінила…
На головному зображенні видно тонкі довгі нитки, які перекриваються у багатьох напрямках, створюючи невеликий килимок, повний…
Якщо під час перевірки документів військові ТЦК та СП порушують дані їм права, то військовозобов'язані можуть…
27 листопада Вищий антикорупційний суд ухвалив вирок співробітнику Служби безпеки України, викритому на отриманні хабаря…