Ініціатива європейських країн зі створення нової далекобійної ракети (ELSA) цілком очевидно виходить з уроку, засвоєнного із війни Росії проти України.
За словами міністра оборони Швеції Пола Юнсона, цей урок полягає в тому, що “можливості дальнього удару стають дедалі важливішими на полі бою, і, звісно, пов’язаний із сильнішими можливостями протиповітряної оборони”, пише Breaking Defense.
Як додав колишній директор з контролю над озброєннями в НАТО Вільям Альберк, ця ініціатива – це також результат “усвідомлення того, що існують величезні прогалини в можливостях дальнього удару альянсу”.
Видання нагадало, що проєкт ELSA був ініційований у липні 2024 року Францією, Німеччиною, Італією та Польщею. Пізніше до них приєдналися Велика Британія та Швеція.
Проєкт передбачає розробку крилатої ракети наземного базування з дальністю польоту від 1000 до 2000 кілометрів.
Альберк припустив, що ракета, ймовірно, буде сумісна з усіма літаками альянсу, усіма надводними суднами, що мають можливість запуску крилатих ракет, і з простими пусковими установками на суші.
Міністр оборони Швеції зазначив, що поки що рано говорити про терміни, коли проєкт ELSA дасть плоди. При цьому він додав, що в його реалізації бачить промислову роль таких компаній, як Saab і MBDA.
У Стародавньому Римі одним з найкращих способів помститися тому, хто тебе скривдив, було присвятити йому…
Чому привиди завжди з’являються в одязі, а не голими? Ця дивна деталь цікавила дослідників ще…
Японська компанія Sumitomo Metal Mining представила унікальну куртку Down-Less Down Jacket, що не тільки виглядає…
Часом у квартирі з’являється неприємний запах, і знайти його джерело може бути нелегко. Декілька речей,…
В Україні народні депутати отримують пенсії за загальними правилами, але деякі з них можуть похизуватися…
Чоловік поділився болісною історією: його дружина подала на розлучення всього за кілька днів після весільної…