Ініціатива європейських країн зі створення нової далекобійної ракети (ELSA) цілком очевидно виходить з уроку, засвоєнного із війни Росії проти України.
За словами міністра оборони Швеції Пола Юнсона, цей урок полягає в тому, що “можливості дальнього удару стають дедалі важливішими на полі бою, і, звісно, пов’язаний із сильнішими можливостями протиповітряної оборони”, пише Breaking Defense.
Як додав колишній директор з контролю над озброєннями в НАТО Вільям Альберк, ця ініціатива – це також результат “усвідомлення того, що існують величезні прогалини в можливостях дальнього удару альянсу”.
Видання нагадало, що проєкт ELSA був ініційований у липні 2024 року Францією, Німеччиною, Італією та Польщею. Пізніше до них приєдналися Велика Британія та Швеція.
Проєкт передбачає розробку крилатої ракети наземного базування з дальністю польоту від 1000 до 2000 кілометрів.
Альберк припустив, що ракета, ймовірно, буде сумісна з усіма літаками альянсу, усіма надводними суднами, що мають можливість запуску крилатих ракет, і з простими пусковими установками на суші.
Міністр оборони Швеції зазначив, що поки що рано говорити про терміни, коли проєкт ELSA дасть плоди. При цьому він додав, що в його реалізації бачить промислову роль таких компаній, як Saab і MBDA.
У великій області України планується посилення мобілізації, що є обов'язковою умовою воєнного стану. Це заявив…
Новообраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп планує призначити керівником Військово-морських сил США бізнесмена Джона Фелана, в…
Голова Центру протидії корупції (ЦПД) Віталій Шабунін, волонтер Сергій Стерненко, головний редактор видання "Цензор" Юрій…
Європа перебуває не в передвоєнній ситуації, а в стані справжньої війни з Росією, заявив колишній…
Напередодні народний депутат України Максим Ткаченко повідомив, що велика кількість українців повертається на тимчасово окуповані території.…
Міжнародна команда дослідників вперше в історії отримала геном легендарного композитора Людвіга ван Бетховена, аби зрозуміти стан…