Британська розвідка повідомила деталі виробництва «Орєшніка»

Розробка ракети «Орєшнік» відбулася до того, як Російська Федерація в лютому 2019 року оголосила про вихід з договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності. Зокрема, він забороняв розробку і виробництво цих ракет. Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

Як зазначає оборонне відомство, система з високою ймовірністю є варіантом балістичної ракети «Рубіж» РС-26, яка вперше була випробувана у 2011 році. Розвідники вважають, що РФ запустила експериментальну ракету, аби надіслати стратегічне повідомлення після дозволу Заходу Києву здійснювати далекобійні удари вглиб Росії.

«Застосування цієї експериментальної системи проти України майже напевно мало на меті стратегічне послання після того, як Україна запустила західні ракети в Росію», – йдеться у звіті.

За словами розвідників, Росія, найімовірніше, має лише кілька ракет «Орєшнік», які ще тільки запустить у серійне виробництво. Ця ракета, швидше за все, буде набагато дорожчою, ніж інші ракети, які Росія зараз використовує проти України.

Нагадаємо, російський диктатор Володимир Путін заявив, що «центри ухвалення рішень» у Києві можуть стати наступними цілями для ракети «Орєшнік», якою російські війська раніше атакували Дніпро. Про це очільник Кремля заявив під час саміту Організації договору про колективну безпеку. Як заявив Путін, російський Генеральний штаб і Міністерство оборони вже підбирають цілі для ураження ракетою «Орєшнік» на території України. Зазначається, що засоби ураження військових об’єктів, підприємств оборонної промисловості та так званих «центрів ухвалення рішень» обиратимуть «залежно від цілей та загроз для РФ».

Нагадаємо, 21 листопада Росія вдарила по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності «Орєшнік». Під удар потрапило підприємство «Південмаш». Запуск провели з полігону «Капустин Яр» в Астраханській області. Диктатор Путін заявив про «успішне випробування» нового озброєння.

Романчук Микола

Recent Posts

Пенсіонерів, робітників та бюджетників в Україні переведуть на електронну гривню

2025 року Національний банк України планує запустити масштабне тестування власної цифрової валюти – е-гривні. Цей проєкт стане…

6 хв. ago

Новий порядок бронювання від мобілізації: кого не врятує зарплата у 20 тисяч грн

З 1 грудня 2024 року в Україні змінюються правила бронювання військовозобов’язаних працівників на критично важливих…

15 хв. ago

Росія повністю контролює рішення Заходу: як це сталося

Росія встановила особливий контроль над рішеннями Заходу. Про це розповіла CNN співавтор звіту Інституту вивчення…

21 хв. ago

РФ намагається вивести з гри українські АЕС, це вкрай небезпечно, – The New York Times

Росія завдає ударів по критично важливих підстанціях, пов’язаних з українськими АЕС, намагаючись відключити їх. Ці…

28 хв. ago

ТЦК порушує права при мобілізації: як діяти

Між військовозобов'язаними громадянами та представниками ТЦК часом трапляються спірні інциденти. Якщо чоловікові здається, що його…

37 хв. ago

Зеленський зрадив та підвів українців: за що критикують президента в США

В Україні третій рік триває повномасштабна війна. Попри героїчний спротив українських захисників та непохитність української…

44 хв. ago