Колумбія вирішила придбати у Швеції десять літаків JAS 39 Gripen, однак американці погрожують заблокувати можливість використання компонентів власного виробництва, які потрібні для цих винищувачів. Про це повідомляє Infodefensa.
Мова, в першу чергу, йде про двигуни типу General Electric F414G, якими оснащують Gripen. Зазначимо загалом, що JAS 39 є “шведським” доволі формально, адже левова частка всіх систем літака постачається іншими державами.
США пояснюють заборону боротьбою із “корупційними та інсайдерськими угодами”. Однак фактично, на думку фахівців, Сполучені Штати хочуть примусити Колумбію придбати американські F-16.
“Американці пішли на прямі агресивні кроки, спрямовані проти одного із своїх європейських партнерів”, – кажуть фахівці українського військового порталу Defense Express.
Потенційна вартість угоди на постачання JAS 39 складає два млрд доларів. Виготовляти “колумбійські” Gripen планували на бразильських потужностях.
Gripen є шведським багатоцільовим винищувачем четвертого покоління, який розробила та виробляє компанія Saab. Однією з переваг літака називають його ціну, яка за даними з відкритих джерел складає від 30 до 60 млн доларів.
І хоча вартість останніх версій винищувача може бути вище, Gripen все одно коштує набагато дешевше, ніж інші сучасні представники покоління 4+, зокрема, фінальні версії F-16.
У століття високих технологій людина використовує безліч різних додатків для спілкування та отримання інформації. Зараз…
За даними статистичного відомства, загальна інфляція у квітні прискорилася до 15,1%, продуктова - до 19,8%.…
Незважаючи на наявність офіційно встановленої інвалідності, додаток Резерв+ може не відображати це у своїх даних.…
В Україні зафіксовано менше випадків шахрайства з банківськими картками – лише 0,0031% від усіх транзакцій…
Демографічна криза в Україні триває не з моменту початку повномасштабної війни в Україні і навіть…
Щоб споживання газу було безпечним, українцям радять проводити технічне обслуговування газових мереж. Про це нагадали…