Попри санкції, Саудівська Аравія купила в Росії зброї на 2 млрд доларів, – розслідування

Російські підсанкційні компанії продали Саудівській Аравії системи протиповітряної оборони “Панцирь-С1” на 2 мільярди доларів. Частину обладнання було поставлено у 2023 році – уже під час повномасштабної війни Росії в України, що допомогло зміцнитися російській економіці. Про це пишуть видання Organized Crime and Corruption Reporting Project та Kyiv Independent, які отримали доступ до відповідних документів та проаналізували їх. 

Як ідеться у розслідуванні, контракт на продаж озброєння Міністерству оборони Саудівської Аравії російський холдинг “Роселектроніка” уклав 8 квітня 2021-го на 5 років. Це означає, що російські оборонні фірми, ймовірно, продовжували працювати із цією країною навіть після низки санкцій, накладених Європейським Союзом, США та іншими країнами після нападу на Україну.

Контракт передбачає постачання Саудівській Аравії 39 бойових машин ЗРГК “Панцир-С1”, десяти рухомих батарейних командних пунктів, а також зенітних ракет. Перший платіж у розмірі 326 млн євро саудівська сторона за контрактом зробила ще у серпні 2021 року, йдеться у матеріалі.

“Співпраця за контрактом не порушувала б жодних законів Саудівської Аравії, оскільки країна не накладала санкцій на російські фірми. Однак, за словами експертів, фізичні та юридичні особи Саудівської Аравії ризикують потрапити під санкції США, якщо вони будуть вести справи з російськими оборонними компаніями”, – зазначається у матеріалі.

Видання зазначає, що Міноборони Саудівської Аравії не відповіло на запити щодо того, чи триває на сьогодні співпраця з російськими фірмами, які потрапили під санкції.

На думку старшої наукової співробітниці Вашингтонського інституту близькосхідної політики Анни Борщевської, такі продажі зброї важливі не лише для російської економіки, яка перебуває під санкціями, а й вони також мають дипломатичне значення.

“Росія розглядає продаж зброї як ще один інструмент державного управління. Це тактика, інструмент впливу з російської точки зору”, – сказала вона.

Також, як ідеться у публікації, документи свідчать, що поряд із Саудівською Аравією закуповувати зброю у Росії після повномасштабного вторгнення в Україну продовжували такі країни, як Китай, Індія, Алжир та Єгипет.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Магнітні бурі вдарять у лютому: коли треба уважніше поставитися до самопочуття

Лютий 2025 року принесе кілька магнітних бур, які можуть вплинути на здоров’я метеозалежних людей. Вчені…

3 години ago

Фальшива допомога для переселенців: як шахраї виманюють кошти в українців

В Україні діє багато програм фінансової підтримки для ВПО та людей, що постраждали від війни.…

3 години ago

Чому потрібно боротися зі снами, що повторюються

Всім нам час від часу сниться щось неприємне. Наприклад, як за нами хтось женеться, або ми…

3 години ago

Економіка на грані: на Росію насувається хвиля банкрутств

Російська економіка стоїть перед загрозою масштабного стрибка корпоративних банкрутств, йдеться в доповіді російського аналітичного центру…

3 години ago

Через аномальну спеку до 2100 року може загинути понад 2 млн європейців, – дослідження

Висока температура повітря може вбити на 50% більше людей у Європі до кінця століття. Кількість загиблих від…

3 години ago

Школи та садки змусять батьків платити більше за дітей: уже з лютого

З 1 лютого 2025 року у навчальних закладах запроваджуються нові ціни на дитяче харчування. Зміни…

3 години ago