Росія списала свій єдиний авіаносець і не здатна його замінити, – Forbes

“Адмірал Кузнєцов”, єдиний авіаносець російського флоту, не виходив на бойове чергування вже вісім років, і дедалі менш імовірно, що він взагалі коли-небудь вийде на бойове чергування. Тому останніми місяцями Кремль, судячи з інформації в соцмережах, перевів моряків з цього старого корабля в армію і відправив їх воювати в Україну, пише аналітик Forbes Девід Екс.

“Це разюче відкриття, яке підкреслює кризу з кадрами в російській армії… а також підкреслює застарілий стан найбільших військових кораблів російського флоту, більшість з яких залишилися з часів холодної війни”, – пише аналітик.

Те, що росіяни, вочевидь, виводять людей з “Кузнєцова”, не є дивним, зазначає Девід Екс, оскільки Кремль іде на крайні заходи, щоб мобілізувати все нових військовослужбовців для заміни загиблих в Україні. При цьому альтернативою позбавленню кораблів їхніх екіпажів може стати загальнонаціональний призов, що було б політично ризиковано для режиму президента Росії Владіміра Путіна, пише він.

Крім того, старий 39-річний “Кузнєцов” навряд чи повернеться в море. У жовтні 2018 року корабель зазнав серйозних пошкоджень, коли затонув сухий док, у якому авіаносець перебував на ремонті. Потім, у грудні 2019 року, на самому “Кузнєцові” спалахнула пожежа.

Керівництво флоту розглядало питання про виведення пошкодженого корабля з експлуатації, однак потім вирішило відремонтувати і модернізувати. Планувалося, що “Кузнєцов” повернеться в море 2022 року. Але в грудні 2022 року на кораблі спалахнула пожежа. Корабель мав покинути порт Мурманська на півночі Росії ще навесні, вперше за вісім років. Замість цього судно, як і раніше, стоїть біля причалу в Мурманську, зазначає аналітик.

“Будь-який інший флот міг би просто покінчити з втратами, списати обгорілий корабель і побудувати на його місці новий. Але російська промисловість, ймовірно, не в змозі побудувати пряму заміну “Кузнєцову” або будь-якому іншому великому військовому кораблю – ось чому так багато великих кораблів російського флоту – це колишні радянські кораблі зі зношеними за десятиліття корпусами і механізмами”, – зазначає аналітик.

Як зазначає Павло Лузін, військовий експерт Пермського університету, головна проблема – у двигунах. Українські заводи побудували більшість великих морських двигунів радянського флоту. Тепер українці більше не експортують ці двигуни в Росію, а росіяни насилу налагоджують місцеве виробництво аналогічного обладнання.

Екіпаж авіаносця “Адмірал Кузнєцов” воює на фронті

Так, за даними аналітиків, принаймні деякі члени екіпажу “Кузнєцова” сформували так званий механізований батальйон “Фрегат” у складі 1-ї гвардійської танкової армії. Цей батальйон бився в районі Харкова на півночі України, а потім перемістився в район Покровська на сході.

Водночас, експерти Defense Express зазначають, що оскільки корабель роками перебуває в ремонті, членам екіпажу могли запропонувати повоювати в Україні, і дехто міг спокуситися на цю пропозицію. Однак, на їхню думку, це не означає, що росіяни “списали на берег” як піхоту весь особовий склад єдиного авіаносця.

Романчук Микола

Recent Posts

“А царь то не настоящий!”: Соцмережі кепкують із “заморожених” рук Путіна у відео з бункера

Чергова поява Володимира Путіна на публіці, яка мала б підкреслити його тверду позицію, натомість породила…

5 хв. ago

Розвідка США розсекретила, як Путін розправлявся зі своїми опонентами, – Bloomberg

Національна розвідка США склала звіт про вбивства політичних опонентів Путіна за кордоном. На запит видання Bloomberg звіт був частково…

28 хв. ago

Кабріолет Bugatti встановив світовий рекорд швидкості

Автомобіль Bugatti W16 Mistral з відкритим верхом встановив новий рекорд швидкості для родстерів, розігнавшись до 453,91 км/год…

47 хв. ago

Розлітаються, як гарячі пиріжки: Британці почали скуповувати бункери після ядерних погроз Путіна

Що може бути кращим способом відсвяткувати чергову ядерну погрозу від Путіна, ніж придбати старий ядерний…

50 хв. ago

Медведєв зробив гучну заяву: коли Кремль натисне на “ядерну кнопку”

Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, заявив, що застосування ядерної зброї Кремлем можливе лише…

1 годину ago

Скасування “бусифікації”: як зміниться мобілізація і що буде з ТЦК

Україна незабаром може реформувати свій підхід до мобілізації, відійшовши від спірних примусових практик, часто званих…

1 годину ago