Радар LRDR: американська ППО тепер здатна виявити балістику всіх класів (відео)

Агентство протиракетної оборони США (MDA) нарешті отримало у своє розпорядження радар дальнього виявлення LRDR від компанії Lockheed Martin. Ця інноваційна РЛС здатна в безперервному режимі вести пошук і стеження за безліччю невеликих об’єктів на величезній відстані, включно з балістичними ракетами будь-якого класу. Про це йдеться в пресрелізі розробника.

У повідомленні наголошується, що радар дальнього виявлення (LRDR), що базується на станції Clear Space Force Station, Аляска, досяг фінальної стадії затвердження DD250 і був офіційно переданий MDA. Наразі армійці готуються до остаточної передачі РЛС бойовому підрозділу. У Lockheed Martin також додали, що ще до цієї остаточної передачі LRDR компанія вже почала збирати дані про обізнаність про космічний простір для сил США.

Ключова особливість нової системи полягає у здатності не тільки виявляти небезпечні об’єкти, що летять за балістичною траєкторією, а й відрізняти ворожі боєголовки від нелетальних приманок. Ця можливість значно економить ресурс ППО наземного базування, що вкрай важливо для адекватного відбиття загроз.

Коротко про LRDR

Радіолокаційна станція LRDR працює в S-діапазоні частот і має універсальну відкриту системну архітектуру. Крім протиракетної оборони, система підтримує систему обізнаності про космічну сферу. Іншими словами, РЛС контролює супутники, що обертаються навколо Землі, виявляючи, відстежуючи та ідентифікуючи активні або неактивні космічні апарати, корпуси ракет, що відпрацювали, і уламки.

Завдяки технології GaN (виробництво напівпровідників на нітриді галію) радар може працювати на більш високих рівнях потужності, а S-діапазон забезпечує здатність до дальнього виявлення і відстеження.

РЛС є частиною Aegis Ballistic Missile Defense System (BMDS) — західної системи протиракетної оборони, виконуючи найважливішу роботу з дискримінації загроз, зокрема й гіперзвукових. Наприклад, спочатку LRDR виявляє і відстежує ціль. Потім система передає дані про стеження в BMDS, яка використовує ці дані для ухвалення найкращого рішення про перехоплення з погляду часу і місця для випуску ракети-перехоплювача. Завдяки точному напрямку, що забезпечується даними стеження LRDR, ракета-перехоплювач може потрапити в “яблучко”.

Ольга Степанова

Recent Posts

В Україні заарештували рахунки компанії Vbet: причому тут Гранц та Росія

Печерський районний суд Києва заарештував рахунки відомого онлайн-казино Vbet за клопотанням Державного бюро розслідувань. Компанія…

5 хв. ago

Вишиванка на останній дзвоник 2024: девять красивих формул, які можна повторити випускницям

До завершення навчального року залишилося зовсім мало часу, тож учні вже можуть задумуватися над своїми…

11 хв. ago

Резерв+ замість ТЦК: чи працює новий додаток для військовозобов’язаних

У ніч на 18 травня - день, коли набув чинності новий закон про мобілізацію в…

18 хв. ago

Прогноз синоптиків на 18 травня. Дощова, але тепла погода

У суботу, 18 травня, в Україні буде мінлива хмарність. Про це повідомляє Укргідрометцентр. Синоптики прогнозують, що дощова погода…

24 хв. ago

Новий закон про мобілізацію набув чинності: які основні зміни і кого вони стосуються

Сьогодні, 18 травня, в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію. Кому треба оновити дані в…

45 хв. ago

Кабмін затвердив нову форму військового квитка: що змінилось

Кабінет міністрів затвердив нову форму військово-облікового документа. Відповідна постанова уряду оприлюднена на сайті Кабміну. "Відповідно до нового…

54 хв. ago