Радар LRDR: американська ППО тепер здатна виявити балістику всіх класів (відео)

Агентство протиракетної оборони США (MDA) нарешті отримало у своє розпорядження радар дальнього виявлення LRDR від компанії Lockheed Martin. Ця інноваційна РЛС здатна в безперервному режимі вести пошук і стеження за безліччю невеликих об’єктів на величезній відстані, включно з балістичними ракетами будь-якого класу. Про це йдеться в пресрелізі розробника.

У повідомленні наголошується, що радар дальнього виявлення (LRDR), що базується на станції Clear Space Force Station, Аляска, досяг фінальної стадії затвердження DD250 і був офіційно переданий MDA. Наразі армійці готуються до остаточної передачі РЛС бойовому підрозділу. У Lockheed Martin також додали, що ще до цієї остаточної передачі LRDR компанія вже почала збирати дані про обізнаність про космічний простір для сил США.

Ключова особливість нової системи полягає у здатності не тільки виявляти небезпечні об’єкти, що летять за балістичною траєкторією, а й відрізняти ворожі боєголовки від нелетальних приманок. Ця можливість значно економить ресурс ППО наземного базування, що вкрай важливо для адекватного відбиття загроз.

Коротко про LRDR

Радіолокаційна станція LRDR працює в S-діапазоні частот і має універсальну відкриту системну архітектуру. Крім протиракетної оборони, система підтримує систему обізнаності про космічну сферу. Іншими словами, РЛС контролює супутники, що обертаються навколо Землі, виявляючи, відстежуючи та ідентифікуючи активні або неактивні космічні апарати, корпуси ракет, що відпрацювали, і уламки.

Завдяки технології GaN (виробництво напівпровідників на нітриді галію) радар може працювати на більш високих рівнях потужності, а S-діапазон забезпечує здатність до дальнього виявлення і відстеження.

РЛС є частиною Aegis Ballistic Missile Defense System (BMDS) — західної системи протиракетної оборони, виконуючи найважливішу роботу з дискримінації загроз, зокрема й гіперзвукових. Наприклад, спочатку LRDR виявляє і відстежує ціль. Потім система передає дані про стеження в BMDS, яка використовує ці дані для ухвалення найкращого рішення про перехоплення з погляду часу і місця для випуску ракети-перехоплювача. Завдяки точному напрямку, що забезпечується даними стеження LRDR, ракета-перехоплювач може потрапити в “яблучко”.

Ольга Степанова

Recent Posts

Над Києвом збили дрон “Гербера” з ретранслятором і модемом: експерт попередив про нову загрозу

У столиці було зафіксовано застосування нової модифікації російського безпілотника типу "Гербера", обладнаного нестандартною системою зв’язку.…

56 хвилин ago

Підвищення пенсій у 65+ років: хто залишиться без надбавки

У 2025 році держава продовжує реалізацію заходів із підвищення пенсій для громадян, які досягли 65-річного…

1 годину ago

Допомогу Україні зупинив не Трамп, а міністр оборони США Гегсет — NBC News

Військову допомогу Україні зупинили не за наказом Дональда Трампа. Це рішення, як стверджують джерела NBC…

1 годину ago

Українці найбільше довіряють Залужному, Зеленському та Буданову — опитування

Колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний очолює рейтинг довіри українців за підсумками червня 2025 року. Йому…

1 годину ago

Шмигаль втікає з Києва: що відомо про “евакуацію” Кабміну до західних областей

У мережі поширюється фальшивий документ, у якому йдеться про нібито евакуацію міністерств із Києва до…

1 годину ago

У Китаї створили лазерну зброю проти комарів: пристрій знищує до 30 шкідників за секунду

Китайські інженери представили пристрій Photon Matrix, який здатен миттєво виявляти та знищувати комарів за допомогою…

1 годину ago