Радар LRDR: американська ППО тепер здатна виявити балістику всіх класів (відео)

Агентство протиракетної оборони США (MDA) нарешті отримало у своє розпорядження радар дальнього виявлення LRDR від компанії Lockheed Martin. Ця інноваційна РЛС здатна в безперервному режимі вести пошук і стеження за безліччю невеликих об’єктів на величезній відстані, включно з балістичними ракетами будь-якого класу. Про це йдеться в пресрелізі розробника.

У повідомленні наголошується, що радар дальнього виявлення (LRDR), що базується на станції Clear Space Force Station, Аляска, досяг фінальної стадії затвердження DD250 і був офіційно переданий MDA. Наразі армійці готуються до остаточної передачі РЛС бойовому підрозділу. У Lockheed Martin також додали, що ще до цієї остаточної передачі LRDR компанія вже почала збирати дані про обізнаність про космічний простір для сил США.

Ключова особливість нової системи полягає у здатності не тільки виявляти небезпечні об’єкти, що летять за балістичною траєкторією, а й відрізняти ворожі боєголовки від нелетальних приманок. Ця можливість значно економить ресурс ППО наземного базування, що вкрай важливо для адекватного відбиття загроз.

Коротко про LRDR

Радіолокаційна станція LRDR працює в S-діапазоні частот і має універсальну відкриту системну архітектуру. Крім протиракетної оборони, система підтримує систему обізнаності про космічну сферу. Іншими словами, РЛС контролює супутники, що обертаються навколо Землі, виявляючи, відстежуючи та ідентифікуючи активні або неактивні космічні апарати, корпуси ракет, що відпрацювали, і уламки.

Завдяки технології GaN (виробництво напівпровідників на нітриді галію) радар може працювати на більш високих рівнях потужності, а S-діапазон забезпечує здатність до дальнього виявлення і відстеження.

РЛС є частиною Aegis Ballistic Missile Defense System (BMDS) — західної системи протиракетної оборони, виконуючи найважливішу роботу з дискримінації загроз, зокрема й гіперзвукових. Наприклад, спочатку LRDR виявляє і відстежує ціль. Потім система передає дані про стеження в BMDS, яка використовує ці дані для ухвалення найкращого рішення про перехоплення з погляду часу і місця для випуску ракети-перехоплювача. Завдяки точному напрямку, що забезпечується даними стеження LRDR, ракета-перехоплювач може потрапити в “яблучко”.

Ольга Степанова

Recent Posts

Майже 100 тисяч податків: скільки заплатять ФОП різних груп у 2025 році

У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…

34 хв. ago

Суддя Господарського суду міста Києва отримав підозру у державній зраді

Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…

36 хв. ago

Ілон Маск назвав “розвагою” вибух ракети космічного корабля SpaceX

Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…

46 хв. ago

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

51 хв. ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

1 годину ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

1 годину ago