Стелс-ракети LRASM налякали Китай: США на навчаннях показали свою найкращу зброю (відео)

На нещодавніх навчаннях RIMPAC, які проходили біля берегів Гаваїв, США успішно запустили протикорабельну стелс-ракету LRASM великої дальності, що є сигналом про можливості американських сил протистояти китайським розробкам. Про це пише The National Interest.

На щорічних військових навчаннях RIMPAC пуски проводилися з літака F/A-18F Super Hornet.

Ракета-невидимка LRASM

  • LRASM — спільна розробка Lockheed Martin і DARPA, яка являє собою стелс-ракету для точного наведення навіть в умовах електронних перешкод;
  • радіус дії — 200 морських миль (або 370 км);
  • система запускається з різних літаків США, зокрема F/A-18F Super Hornet і бомбардувальника B-2 Spirit;

Можливості LRASM:

  • GPS-навігація;
  • інфрачервоні датчики;
  • можливість ухилятися від контрзаходів.

Усе це робить її найважливішим інструментом США щодо військово-морського стримування Китаю. Попри високу вартість, ракета розглядається як життєво важливий актив.

Характеристики ракети AGM-158C LRASM

Ракети LRASM

Управління перспективних дослідницьких проєктів Міноборони США (DARPA) почало досліджувати можливості ракети LRASM у 2009 році. Технічний прогрес супротивників США в кінцевому підсумку призведе до того, що такі ракети, як Harpoon, застаріють. Завдяки стелс-технології, далекобійним можливостям і вдосконаленому автономному наведенню американські військові прагнуть залишитися попереду суперників.

У LRASM об’єднані навігаційні засоби GPS з мультимодальною сенсорною мережею. Іншими словами, ворог не зможе ухилитися від цієї зброї — якщо тільки спочатку не виведе з ладу сузір’я супутників GPS.

До того ж LRASM доповнено системою інфрачервоних датчиків, що забезпечує ще більш точне виявлення цілі. Стелс-ракета може працювати в умовах серйозних електромагнітних завад, ухилятися від помилкових цілей і радикально коригувати курс.

Успішні випробування LRASM на навчаннях RIMPAC показали, що це найкраща з конвенціональних ракет, розроблених американцями.

Дальність LRASM передбачає, що, в разі необхідності, зброя може досягти глибокої території Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Американські військові планувальники сподіваються, що LRASM допоможе відновити військово-морське стримування, на яке негативно вплинув технологічний прогрес на морі американських супротивників, як-от Китай.

Влада Австралії, яка стала головним партнером США в тому, що стосується стримування КНР, уже вирішила інтегрувати LRASM у свої сили.

Ціна стелс-ракети

За даними журналу Air & Space Forces Magazine, один постріл LRASM оцінюють у “3,24 млн доларів”, але гуртова закупівля на п’ять років знижує вартість до 3,22 млн”.

Загалом, система досить дорога, але в довгостроковій перспективі витрати мають знизитися. LRASM — одне з рішень, покликаних протистояти перевазі Китаю в галузі A2/AD (anti-access/area denial).

“Якщо незабаром розгорнеться війна, LRASM буде однією з небагатьох систем, які американські військові зможуть використовувати, щоб завдати ураження Китаю. І замість того, щоб спрямовувати обмежені кошти на такі штуки, як літаки шостого покоління для ВПС або програму F/A-XX для флоту, можливо, Пентагону варто вкласти кошти у виробництво великого арсеналу систем LRASM”, — резюмує автор публікації.

Ольга Степанова

Recent Posts

Коли в Україні припиниться мобілізація: у ТЦК пояснює умови

Коли в Україні перестануть мобілізувати чоловіків? Це питання стоїть на порядку денному для багатьох українських…

11 хв. ago

Від 18 років і старше: на жінок чекає військова підготовка нарівні з чоловіками

Тема мобілізації жінок в Україні останнім часом стала предметом широких суспільних дискусій та породила безліч чуток та…

2 години ago

Стане ще холодніше: прогноз погоди на понеділок, 11 листопада.

Понеділок, 11 листопада, в Україні й надалі перебуватиме під впливом антициклону, тому серйозних опадів не передбачається. Про…

2 години ago

У ТЦК пояснили, як працюватиме контроль за ухилянтами до кінця 2024 року

Зараз тема мобілізації в Україні викликає чимало емоцій – від чуток про "жорсткі обшуки" до…

2 години ago

Скандали з МСЕК: Крупа пояснила, звідки у неї стільки грошей

У справі про затримання одіозної колишньої очільниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи з'явився несподіваний поворот: експосадовиця…

2 години ago

В Україні хочуть ввести покарання за проїзд на жовтий сигнал світлофора

Якщо водій постійно проїжджає пішохідний перехід на жовтий сигнал світлофора, йому може загрожувати позбавлення прав від 6…

2 години ago