Ракета РС-26 “Рубеж”: страшилка чи реальна загроза, якою сьогодні увесь день лякають Україну

Український інфопростір сьогодні наповнився чутками про можливе використання Росією стратегічної балістичної ракети РС-26 “Рубеж” для удару по Україні. Офіційного підтвердження цієї інформації немає, але схоже, що ці “новини” можуть бути частиною чергової інформаційно-психологічної операції Кремля. Defense Express, провідне видання з військової аналітики, взялося розібратися, що це за зброя і чого варто очікувати.

Що відомо про РС-26 “Рубеж”

Це ракета, яку розробляють росіяни з 2006 року. Вона мала стати новим “шедевром” російського ракетобудування. У 2015 році розробку завершили, а у 2017 році її планували взяти на озброєння. Але, як це часто буває в Росії, щось пішло не так. У 2018 році проєкт раптово виключили з державної програми озброєння, зосередившись на “Іскандері-К”.

Експерти вважають, що РС-26 “Рубеж” побудована на базі двох ступенів міжконтинентальної ракети “Тополь-М”. Її створенням займався “Московский институт теплотехники”, який також розробив такі ракети, як “Темп-2С”, “Пионер”, “Тополь” та “Ярс”. Виробництвом займався “Воткинский завод” — той самий, що виготовляє ракети “Искандер”.

Характеристики: відомі й не дуже

Про конкретні параметри РС-26 “Рубеж” говорять обережно, адже багато інформації є припущеннями. Основні технічні характеристики:

  • Стартова вага: 40-50 тонн.
  • Дальність польоту: до 6000 км.
  • Озброєння: до чотирьох роздільних бойових блоків потужністю 0,3 мегатонни кожен. Це робить її подібною до ракети РС-24 “Ярс”.
  • Особливість: можливе оснащення гіперзвуковим плануючим блоком типу “Авангард”.

Ракета-привид чи реальна загроза

Попри заяви про “готовність” ракети ще з 2017 року, реальну боєздатність РС-26 оцінити складно. Більше того, її фактичне використання неодноразово ставилося під сумнів. Аналітики припускають, що проект міг стати жертвою російської корупції або банальної технічної неготовності.

Якщо ракета і справді існує в боєготовому стані, то її дальність і потужність ставлять її в один ряд із найнебезпечнішими видами стратегічного озброєння. Але чи вистачить у Росії ресурсів і рішучості використати її проти України, коли світова реакція може бути нищівною?

Інформаційна зброя Кремля

Замість реального запуску, РС-26 “Рубеж” наразі працює як психологічний інструмент. Кремль часто використовує подібні чутки, аби посіяти паніку серед цивільного населення і спробувати деморалізувати ЗСУ. Але Україна вже давно навчилася сприймати такі загрози з холодним розумом.

Що далі

Чи варто боятися РС-26 “Рубеж”? Як показує досвід, у багатьох “суперзброях” Росії більше піару, ніж реальної сили. Однак не варто недооцінювати потенціал загрози. Україна і далі продовжує посилювати свої системи ППО, а Збройні Сили готові до будь-якого розвитку подій.

Коломієць Надія

Recent Posts

Російський капітан, китайський корабель і пошкоджені кабелі: нова інтрига Балтійського моря

У Балтійському морі розгортається міжнародна детективна історія. Головний підозрюваний у пошкодженні двох підводних кабелів —…

49 хв. ago

За 2024 рік в Саудівській Аравії страчено рекордну кількість іноземців

У Саудівській Аравії за неповний 2024 рік було страчено рекордну кількість іноземців – трохи більше…

55 хв. ago

Найвищий у світі аеропорт: що відомо про летовище, де люди вдихають кисень перед польотом

На схилі гори в китайській провінції Сичуань розташований аеропорт Даочен Ядінг, який на висоті 4…

57 хв. ago

Масові блокпости у Києві: ТЦК, масштабні перевірки та підготовка

У нинішніх умовах війни безпека Києва та захист його мешканців вимагають послідовного нарощування військових можливостей,…

59 хв. ago

Чоловіка ледь не з’їла акула: тепер мета його життя – порятунок цих небезпечних риб

Пол де Гельдер був елітним водолазом-сапером австралійського флоту. Під час звичайних тренувань біля Сіднея на…

1 годину ago

Дощ, сніг та ожеледиця: у Києві цієї ночі синоптики прогнозують значне погіршення погоди

У ніч проти 21 листопада у Києві очікується ймовірне погіршення погодних умов: значний дощ, мокрий сніг та…

1 годину ago