Patriot не впорається: в Defense Express розповіли, чим можна перехопити “Орєшник”

ЗРК Patriot і SAMP-T відмінно показали себе в Україні, збиваючи різні повітряні об’єкти РФ. Проте нова російська ракета середньої і міжконтинентальної дальності “Орєшник” може стати для них недосяжною метою, пише Defense Express.

У виданні пояснили, що кожен зенітний ракетний комплекс, включно з Patriot і SAMP-T, має своє призначення. Вони не здатні перехопити “Орєшник”, оскільки були створені для протидії балістичним ракетам оперативно-тактичного рівня з дальністю польоту до 1000 кілометрів.

Зазначається, що навіть головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський говорив про те, що в України немає систем, які можуть перехопити балістичні ракети середньої і міжконтинентальної дальності.

У виданні підкреслили, що маршова ділянка балістичних ракет середньої і більшої дальності проходить на висотах понад 100 км. Швидкість входження в атмосферу становить близько 3-4 км/сек для балістичних ракет середньої дальності і 5-7 км/сек для міжконтинентальних.

У теорії, Patriot PAC-3 і SAMP-T зможуть відпрацювати по бойових частинах таких цілей, які вже перебувають в атмосфері, але реальна ефективність залишається під питанням, додали у виданні. Головною проблемою для ЗРК, які перебувають на озброєнні Сил оборони, є те, що “Орєшник” має роздільну головну частину з блоками індивідуального наведення.

Російська ракета несе від шести боєголовок і хибні цілі. Кількість цілей, які можуть одночасно вражати Patriot PAC-3 і SAMP-T, є обмеженою, нагадали у виданні. Тому ці ЗРК не зможуть одночасно перехопити всі боєголовки “Орєшника”.

Навіть комплекс THAAD не впорається з таким завданням, зазначили в будівлі. Він призначений для перехоплення балістичних ракет середньої дальності, але в нього є обмеження щодо кількості цілей, які він може одночасно обстрілювати.

Тому найефективнішим методом перехоплення балістичної ракети з роздільною бойовою частиною є її знищення до того, як розпочався процес їхнього розведення та необхідно вразити лише один об’єкт, підкреслили у виданні. Таку можливість має американська зенітна керована ракета SM-3, яка використовується з кораблів із системою Aegis або в стаціонарній сухопутній версії Aegis Ashore.

Романчук Микола

Recent Posts

Вікна в підлогу: жінка приголомшила дизайном свого сільського будинку

Луїза Макгуан, власниця компанії з виробництва віскі, привернула увагу користувачів тікток завдяки дизайну свого будинку…

16 хв. ago

Беруть каву за 50 грн і сидять по півдня: у київських кав’ярнях почали забороняти ноутбуки

У кав’ярнях Києва започатковується новий тренд, що стосується правил поведінки відвідувачів. Над столиком вішають наліпки,…

25 хв. ago

В ОП готуються до зниження мобілізаційного віку: яку цифру називають

Вже зараз помітно із коментарів експертів, військових та тих, хто працює ближче з Офісом президента,…

33 хв. ago

Пів мільярда на утримання доріг у глибокому тилу: оголосили новий значний тендер

Понад пів мільярда гривень платників податків спрямують на утримання доріг державного значення у Хмельницькій області.…

40 хв. ago

Три місяці канікул – це неправильно: бідні школярі, на них чекають погані нововведення

Голова постійної комісії освіти і науки Львівської міської ради Вікторія Христенко в інтерв’ю виданню Твоє…

49 хв. ago

Три міста на межі падіння: ЗСУ обороняють стратегічні позиції Донеччини

Українські військові продовжують вести запеклі бої на сході країни, де три ключових міста — Торецьк,…

58 хв. ago