США та Німеччина створили новітню ракетну систему залпового вогню (РСЗВ) GMARS, яка за один залп вистрілює більшу кількість ракет, ніж зброя з арсеналу ЗСУ — HIMARS. Нова система, яка буде готова до продажу у 2025 році, відрізняється більшою рухливістю. Завдяки цьому установка швидко від’їжджає з місця роботи й уникає контрударів. Про те, чим відрізняються GMARS та HIMARS, розповіли на порталі Newsweek.
У статті Newsweek зауважують, що GMARS — це революційне оновлення HIMARS, застосування якого можна описати словами “стріляй і тікай”. Між обома пристроями є дещо спільне. Наприклад, вони обидві повністю інтегровані до боєприпасів НАТО, обидві високомобільні і можуть перевозитись залізницею або їхати дорогами самостійно. Однак новий пристрій відрізняється від попереднього варіанту. Крім збільшеної удвічі кількості зарядів — не шести, а дванадцяти — є й інші унікальні характеристики, ідеться на порталі.
Чим відрізняються нова та стара РСЗВ, створених компанією Rheinmetall:
Зазначимо, на порталі Rheinmetall перелічені снаряди, якими може стріляти нова РСЗВ GMARS: GMLRS (дальність понад 70 км), ER GMLRS (150 км), ATACMS (300 км), PrSM (понад 400 км). Також виробники вказують, що вже мають замовників з п’яти країн світу, які готові придбати вдосконалену установку. Чи є серед них Україна, не написали.
На відео, розміщеному у YouTube-каналі розробників, можна побачити, як один боєць за допомогою вбудованих механізмів здатен самостійно зарядити новітню РСЗВ.
Американський мільярдер Стівен Лінч, який має бізнес у Росії, звернувся до уряду США з проханням дозволити…
Голова "Братства" Дмитро Корчинський заявив, що його хочуть вбити. Про це він сказав у відеозверненні.…
У 117 бригаді після скандалу та публічних скарг бійців зняли керівництво 155 батальйону. З квітня…
Колишній міністр економіки України, президент Київської школи економіки (КШЕ) Тимофій Милованов заявив, що журналістка Яніна Соколова нібито…
Відновлення ваги після дієти або програми схуднення є дуже поширеним явищем. Згідно з новими дослідженнями, "пам’ять" жирових клітин…
Чимало українців, можливо, не знають, що спадкове майно оподатковується. Хоча спеціального збору за спадок немає,…