Російські бойові крейсери класу 1144 “Орлан” (“Кіров” за класифікацією НАТО), такі як “Адмірал Нахімов”, колись були символами радянської військово-морської могутності. Проте затримки в модернізації кораблів поставили під сумнів їхню актуальність у сучасних війнах.
Про це розповів американський журналіст Калеб Ларсон, який висвітлював війну в Україні для західних читачів, у своїй колонці для видання 19FortyFive.
Росія намагається дати цим колись грізним кораблям нове життя. За словами журналіста, бойові крейсери класу “Киров” унікальні і не мають аналогів у західних ВМС. Проте їхнє місце в сучасних війнах залишається невизначеним через затримки і зриви термінів модернізації.
Ларсон нагадав, що крейсери класу “Кіров” були введені в експлуатацію в 1980-х роках. Ці кораблі були спроектовані з величезними наступальними і оборонними можливостями для протидії силам НАТО.
Особливу увагу в конструкції крейсерів приділяли швидкості та вогневій потужності. Для цього на кораблі встановлювали важке озброєння, включно з надзвуковими крилатими протикорабельними ракетами П-700 “Граніт” і ЗРК С-300ФМ “Форт-М”.
Радянські крейсери мають водотоннажність у 24 500 тонн, а максимальна швидкість перевищує 30 вузлів. Проте їхня корисність залежала від радянської морської авіації, що забезпечує прикриття з повітря, що з плином часу і в світлі мінімального потенціалу морської авіації Росії стало явно недостатнім, підкреслив журналіст.
Модернізація “Адмірала Нахімова” виявилася для РФ історією величезних затримок і зривів термінів. Спочатку росіяни хотіли, щоб він знову увійшов до складу ВМФ у 2018 році, але його капітальний ремонт був затьмарений кількома пропущеними термінами, пов’язаними з проблемами в інтеграції передових технологій у корпус корабля часів Холодної війни.
Журналіст вважає, що у “Адмірала Нахімова” можуть виникнути серйозні проблеми, якщо йому доведеться брати участь у сучасній морській війні. За його словами, досягнення в галузі розвідки, спостереження і високоточного наведення боєприпасів роблять такі великі і дорогі цілі значно вразливими, особливо проти сучасного озброєння.
Незважаючи на вік крейсерів класу “Кіров”, Росія продовжує вносити значні інвестиції в них. Це відображає ширші стратегічні проблеми Москви, заявив журналіст.
Війна в Україні зробила недоліки російського флоту ще більш очевидними. Ларсон підкреслив, що невеликі, недорогі, але вразливі платформи виявилися набагато ефективнішими в морських операціях.
Тому реконструкція “Адмірала Нахімова”, яку проводять досі, являє собою стратегічне протиріччя і свідчить про те, що російська військово-морська стратегія, як і раніше, спирається на реалії та озброєння часів Холодної війни, додав експерт.
Ларсон вважає, що поки рано говорити про те, чи окупиться робота Росії з модернізації своїх застарілих крейсерів у довгостроковій перспективі. З огляду на те, що зараз ресурси виділяються на сухопутну війну в Україні, відповідь на це питання найімовірніше буде негативною, резюмував журналіст.
У Великій Британії виставили на продаж будинок, який називають одним із найтемніших у країні. Ззовні…
Як уже зазначалося , що Уряд 17 січня схвалив постанову про диференціацію пільгового тарифу на електроенергію за…
Аналітики з SemiAnalysis стверджують, що ймовірність купівлі Intel Ілоном Маском дуже висока. За їхніми словами, глава Tesla…
Останнім часом серед українців поширюються чутки, що ТЦК можуть самостійно накладати штрафи. Народний депутат Олександр…
В Україні розширили коло суб’єктів господарювання, які повинні встановити платіжні термінали для безготівкових розрахунків. Інакше доведеться…
В середньому українці заробляють 23 тисячі гривень на місяць, за даними Державної служби зайнятості. А у Польщі…