Індія успішно випробувала гіперзвукову ракету

Індія у неділю, 17 листопада, повідомила про успішне випробування гіперзвукової ракети великої дальності. Нові випробування стали важливою віхою у розвитку національної оборонної програми. Розроблена державним агентством Організація оборонних досліджень та розробок (DRDO) спільно з промисловими партнерами, ракета здатна доставляти корисний вантаж на відстань понад 1500 кілометрів.

В офіційній заяві йдеться, що дані польоту підтвердили успішність виконання кінцевих маневрів і удару з високим ступенем точності. Запуск було проведено в суботу, 16 листопада, з острова імені професора А.П.Дж. Абдула Калама на східному узбережжі Одіша. Це місце вже зарекомендувало себе як ключовий майданчик для тестування передових технологій у галузі оборони Індії.

Міністр оборони Індії Раджнатх Сінгх відзначив у пості на платформі X: “Це історичне досягнення, яке ставить Індію до низки обраних країн, які мають такі критично важливі й передові технології”. 

Індія успішно провела випробувальний запуск гіперзвукової ракети великої дальності з острова імені професора А.П.Дж. Абдула Калама, штат Одіша, 16 листопада 2024 р. Фото: X / Rajnath SinghІндія успішно провела випробувальний запуск гіперзвукової ракети великої дальності з острова імені професора А.П.Дж. Абдула Калама, штат Одіша, 16 листопада 2024 р. Фото: X / Rajnath Singh
Індія успішно провела випробувальний запуск гіперзвукової ракети великої дальності з острова імені професора А.П.Дж. Абдула Калама, штат Одіша, 16 листопада 2024 р. Фото: X / Rajnath Singh

Нова гіперзвукова ракета є важливим кроком у зміцненні національної безпеки Індії, надаючи можливість точного удару на далеких дистанціях. Вона також відкриває нові горизонти для експортних можливостей індійської оборонної промисловості, що особливо актуально у світлі програми Make in India.

12 листопада Міноборони Індії оголосило про перші випробування крилатої ракети Long Range Land Attack Cruise Missile (LRLACM). Пуск було проведено за допомогою мобільної установки, ракета виконувала складні маневри на різних швидкостях та висотах та “успішно продемонструвала свої передові можливості”, заявляло відомство.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

NASA виявило ознаки життя на Марсі, але приховує: астробіолог заявив про докази

NASA виявило ознаки інопланетного життя на Марсі, але тримає це в секреті. Упевненість у тому, що…

2 години ago

В Україну масово їдуть іноземні геймери, щоб працювати операторами дронів у ЗСУ

Бажання стати операторами дронів і допомогти Україні в боротьбі з російськими окупантами виявили багато іноземців зі Сполучених Штатів,…

2 години ago

Деяких чоловіків можуть комісувати з військової служби: кого саме і за яких умов?

Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки віком від 18 до 60 років. Утім, в деяких випадках мобілізованих…

2 години ago

НМТ можуть скасувати: у якому випадку доведеться складати повторний іспит

У разі оголошення повітряної тривоги під час складання національного мультипредметного тесту 2025 року учасники повинні…

2 години ago

Суд наказав польським перевізникам зупинити протест на кордоні з Україною

Польський суд заборонив акцію протесту польських перевізників на пункті пропуску «Ягодин-Дорогуськ». Про це повідомляє Rmf24. Минулого…

3 години ago

ТЦК гребуть мільярди євро на хабарях: депутат розкрив схеми

Народний депутат України Дмитро Микиша заявив, що, за експертними оцінками, Територіальні центри комплектування та соціальної…

3 години ago