Конкурент “Залізного купола”: Туреччина представила свій варіант системи ППО

На тлі наростаючих регіональних конфліктів і зусиль країн Близького Сходу зі зміцнення своїх протиповітряних і протиракетних систем, Туреччина представила свою багаторівневу систему оборони Steel Dome (Çelik Kubbe), покликану конкурувати з ізраїльською системою Iron Dome (Залізний Купол). Про це повідомляє профільне видання Breaking Defense.

Steel Dome — це мережева система ППО, оснащена функціями штучного інтелекту, призначена для захисту повітряного простору Туреччини від загроз на всіх висотах і дистанціях. Вона розробляється провідними турецькими компаніями Aselsan, Roketsan, SAGE і Mechanical and Chemical Industry Corporation (MKE) під координацією Президії оборонної промисловості.

“Сталевий купол, який ми можемо назвати “системою систем”, усуне всі види загроз у нашому повітряному просторі на всіх висотах і дальностях. Він додасть сили нашим героїчним збройним силам”, — заявив генеральний директор Aselsan Ахмет Акйол.

Зі свого боку турецький експерт з питань оборони Кан Касапоглу розповів Breaking Defense, що Steel Dome являє собою багаторівневу архітектуру протиповітряної та протиракетної оборони, доповнену системами радіоелектронної боротьби. Причому розробка Steel Dome відбувається в умовах збільшення кількості змішаних ударних комплексів, що включають безпілотники й ракети, що особливо актуально у світлі російсько-української війни.

“Це цілісна оборонна архітектура на кшталт “усі датчики — найкращий стрілець”, а не одна система зброї”, — зазначив він.

Актуальність системи

Оглядачі підкреслюють, що оголошення про розробку Steel Dome було зроблено в той час, коли на Близькому Сході відбуваються конфлікти між Іраном і його союзниками з одного боку та Ізраїлем з іншого.

Турецька компанія ASELSAN демонструє свою продукцію на Міжнародному авіасалоні “Фарнборо 2024” Фото: Breaking Defense

Протиракетна оборона стає незамінним елементом для захисту цивільного населення і національних активів. Наприклад, 13 квітня Іран випустив 300 ракет і безпілотників у бік Ізраїлю, більшість з яких були перехоплені засобами ППО.

І якщо “Залізний купол” гарантує захист уже кілька десятиліть, то турецький варіант — це всього лише концепція, яку ще належить протестувати, перевірити й ввести в експлуатацію.

“Однак якщо ці етапи буде успішно завершено, він може зацікавити багато арабських країн і країн Перської затоки, які прагнуть захистити свій повітряний простір від різних загроз”, — підсумували оглядачі.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

1 годину ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

2 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

2 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

2 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

2 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

2 години ago