Конкурент “Залізного купола”: Туреччина представила свій варіант системи ППО

На тлі наростаючих регіональних конфліктів і зусиль країн Близького Сходу зі зміцнення своїх протиповітряних і протиракетних систем, Туреччина представила свою багаторівневу систему оборони Steel Dome (Çelik Kubbe), покликану конкурувати з ізраїльською системою Iron Dome (Залізний Купол). Про це повідомляє профільне видання Breaking Defense.

Steel Dome — це мережева система ППО, оснащена функціями штучного інтелекту, призначена для захисту повітряного простору Туреччини від загроз на всіх висотах і дистанціях. Вона розробляється провідними турецькими компаніями Aselsan, Roketsan, SAGE і Mechanical and Chemical Industry Corporation (MKE) під координацією Президії оборонної промисловості.

“Сталевий купол, який ми можемо назвати “системою систем”, усуне всі види загроз у нашому повітряному просторі на всіх висотах і дальностях. Він додасть сили нашим героїчним збройним силам”, — заявив генеральний директор Aselsan Ахмет Акйол.

Зі свого боку турецький експерт з питань оборони Кан Касапоглу розповів Breaking Defense, що Steel Dome являє собою багаторівневу архітектуру протиповітряної та протиракетної оборони, доповнену системами радіоелектронної боротьби. Причому розробка Steel Dome відбувається в умовах збільшення кількості змішаних ударних комплексів, що включають безпілотники й ракети, що особливо актуально у світлі російсько-української війни.

“Це цілісна оборонна архітектура на кшталт “усі датчики — найкращий стрілець”, а не одна система зброї”, — зазначив він.

Актуальність системи

Оглядачі підкреслюють, що оголошення про розробку Steel Dome було зроблено в той час, коли на Близькому Сході відбуваються конфлікти між Іраном і його союзниками з одного боку та Ізраїлем з іншого.

Турецька компанія ASELSAN демонструє свою продукцію на Міжнародному авіасалоні “Фарнборо 2024” Фото: Breaking Defense

Протиракетна оборона стає незамінним елементом для захисту цивільного населення і національних активів. Наприклад, 13 квітня Іран випустив 300 ракет і безпілотників у бік Ізраїлю, більшість з яких були перехоплені засобами ППО.

І якщо “Залізний купол” гарантує захист уже кілька десятиліть, то турецький варіант — це всього лише концепція, яку ще належить протестувати, перевірити й ввести в експлуатацію.

“Однак якщо ці етапи буде успішно завершено, він може зацікавити багато арабських країн і країн Перської затоки, які прагнуть захистити свій повітряний простір від різних загроз”, — підсумували оглядачі.

Ольга Степанова

Recent Posts

Річний дохід – понад 250 млн доларів: Forbes назвав найбагатшого спортсмена у світі

Гравець збірної Португалії та саудівського клубу "Аль-Наср" Кріштіану Роналду втретє поспіль посів перше місце у рейтингу найбагатших…

24 хв. ago

Сніданок на 2 тисячі гривень: турист отримав рахунок, від якого подавився кавою

В одному з кафе австралійського міста Дарвін сталася нестандартна ситуація, що викликала справжній шок відвідувача.…

32 хв. ago

Нові соціальні виплати з липня: хто отримає до 4500 грн на людину

З 1 липня в Україні стартує нова програма соцдопомоги. Вона замінить кілька різних виплат на…

39 хв. ago

Військову підготовку хочуть зробити обов’язковою: на фронті не вистачає людей

Українським студентам-медикам та фармацевтам можуть повернути обов'язкову військову підготовку. Зараз вона проводиться лише за бажанням…

47 хв. ago

Ціни змінилися: скільки коштує повний бак бензину в Україні зараз

На українських автозаправках зросла вартість бензину марки А-95. Станом на 15 травня середня ціна за…

55 хв. ago

45 – і вже пенсіонер: хто може піти на відпочинок раніше за всіх – винятки з правил

В Україні загальновстановлений пенсійний вік для чоловіків і жінок становить 60 років. Проте існує низка…

1 годину ago