Конкурент “Залізного купола”: Туреччина представила свій варіант системи ППО

На тлі наростаючих регіональних конфліктів і зусиль країн Близького Сходу зі зміцнення своїх протиповітряних і протиракетних систем, Туреччина представила свою багаторівневу систему оборони Steel Dome (Çelik Kubbe), покликану конкурувати з ізраїльською системою Iron Dome (Залізний Купол). Про це повідомляє профільне видання Breaking Defense.

Steel Dome — це мережева система ППО, оснащена функціями штучного інтелекту, призначена для захисту повітряного простору Туреччини від загроз на всіх висотах і дистанціях. Вона розробляється провідними турецькими компаніями Aselsan, Roketsan, SAGE і Mechanical and Chemical Industry Corporation (MKE) під координацією Президії оборонної промисловості.

“Сталевий купол, який ми можемо назвати “системою систем”, усуне всі види загроз у нашому повітряному просторі на всіх висотах і дальностях. Він додасть сили нашим героїчним збройним силам”, — заявив генеральний директор Aselsan Ахмет Акйол.

Зі свого боку турецький експерт з питань оборони Кан Касапоглу розповів Breaking Defense, що Steel Dome являє собою багаторівневу архітектуру протиповітряної та протиракетної оборони, доповнену системами радіоелектронної боротьби. Причому розробка Steel Dome відбувається в умовах збільшення кількості змішаних ударних комплексів, що включають безпілотники й ракети, що особливо актуально у світлі російсько-української війни.

“Це цілісна оборонна архітектура на кшталт “усі датчики — найкращий стрілець”, а не одна система зброї”, — зазначив він.

Актуальність системи

Оглядачі підкреслюють, що оголошення про розробку Steel Dome було зроблено в той час, коли на Близькому Сході відбуваються конфлікти між Іраном і його союзниками з одного боку та Ізраїлем з іншого.

Турецька компанія ASELSAN демонструє свою продукцію на Міжнародному авіасалоні “Фарнборо 2024” Фото: Breaking Defense

Протиракетна оборона стає незамінним елементом для захисту цивільного населення і національних активів. Наприклад, 13 квітня Іран випустив 300 ракет і безпілотників у бік Ізраїлю, більшість з яких були перехоплені засобами ППО.

І якщо “Залізний купол” гарантує захист уже кілька десятиліть, то турецький варіант — це всього лише концепція, яку ще належить протестувати, перевірити й ввести в експлуатацію.

“Однак якщо ці етапи буде успішно завершено, він може зацікавити багато арабських країн і країн Перської затоки, які прагнуть захистити свій повітряний простір від різних загроз”, — підсумували оглядачі.

Ольга Степанова

Recent Posts

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

5 хв. ago

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

12 хв. ago

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

21 хв. ago

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

30 хв. ago

Зарплати президентів. Скільки отримує Дуда, Зеленський, Шольц та інші світові лідери

Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…

38 хв. ago

«Військові небезпечні». Працівниця столичного хостелу відмовилася обслуговувати офіцерів ЗСУ

У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…

47 хв. ago