Конкурент “Залізного купола”: Туреччина представила свій варіант системи ППО

На тлі наростаючих регіональних конфліктів і зусиль країн Близького Сходу зі зміцнення своїх протиповітряних і протиракетних систем, Туреччина представила свою багаторівневу систему оборони Steel Dome (Çelik Kubbe), покликану конкурувати з ізраїльською системою Iron Dome (Залізний Купол). Про це повідомляє профільне видання Breaking Defense.

Steel Dome — це мережева система ППО, оснащена функціями штучного інтелекту, призначена для захисту повітряного простору Туреччини від загроз на всіх висотах і дистанціях. Вона розробляється провідними турецькими компаніями Aselsan, Roketsan, SAGE і Mechanical and Chemical Industry Corporation (MKE) під координацією Президії оборонної промисловості.

“Сталевий купол, який ми можемо назвати “системою систем”, усуне всі види загроз у нашому повітряному просторі на всіх висотах і дальностях. Він додасть сили нашим героїчним збройним силам”, — заявив генеральний директор Aselsan Ахмет Акйол.

Зі свого боку турецький експерт з питань оборони Кан Касапоглу розповів Breaking Defense, що Steel Dome являє собою багаторівневу архітектуру протиповітряної та протиракетної оборони, доповнену системами радіоелектронної боротьби. Причому розробка Steel Dome відбувається в умовах збільшення кількості змішаних ударних комплексів, що включають безпілотники й ракети, що особливо актуально у світлі російсько-української війни.

“Це цілісна оборонна архітектура на кшталт “усі датчики — найкращий стрілець”, а не одна система зброї”, — зазначив він.

Актуальність системи

Оглядачі підкреслюють, що оголошення про розробку Steel Dome було зроблено в той час, коли на Близькому Сході відбуваються конфлікти між Іраном і його союзниками з одного боку та Ізраїлем з іншого.

Турецька компанія ASELSAN демонструє свою продукцію на Міжнародному авіасалоні "Фарнборо 2024"Турецька компанія ASELSAN демонструє свою продукцію на Міжнародному авіасалоні "Фарнборо 2024"
Турецька компанія ASELSAN демонструє свою продукцію на Міжнародному авіасалоні “Фарнборо 2024” Фото: Breaking Defense

Протиракетна оборона стає незамінним елементом для захисту цивільного населення і національних активів. Наприклад, 13 квітня Іран випустив 300 ракет і безпілотників у бік Ізраїлю, більшість з яких були перехоплені засобами ППО.

І якщо “Залізний купол” гарантує захист уже кілька десятиліть, то турецький варіант — це всього лише концепція, яку ще належить протестувати, перевірити й ввести в експлуатацію.

“Однак якщо ці етапи буде успішно завершено, він може зацікавити багато арабських країн і країн Перської затоки, які прагнуть захистити свій повітряний простір від різних загроз”, — підсумували оглядачі.

Ольга Степанова

Recent Posts

У Парижі вперше за 100 років дозволили купатися у Сені

У французькій столиці після сторічної перерви знову відкрили для публічного купання річку Сену. Обмеження діяло…

3 години ago

Податки з оренди квартири: скільки сплачувати і які штрафи передбачено

Здавання житла в оренду залишається легальним джерелом доходу, однак із 2025 року фіскальні правила в…

3 години ago

В Україні зростає кількість фальшивих доларів і євро: як виявити підробку

В Україні зафіксовано зростання кількості підроблених іноземних банкнот, насамперед доларів США. Фінансові експерти попереджають: небезпека…

4 години ago

США створюють “армію мух” для знищення смертельного паразита: як працює біологічна зброя

Американська влада інвестує десятки мільйонів доларів у масштабну програму розведення стерильних мух, аби зупинити поширення…

4 години ago

Чоловік 10 років брехав про рак мозку, щоб виманювати гроші в людей

У Великій Британії викрили шахрая, який понад десять років обманював знайомих, вигадуючи смертельну хворобу. Його…

5 години ago

Маск пояснив, чому змінив ставлення до Трампа

Ілон Маск заявив, що переглянув своє ставлення до Дональда Трампа через фінансову політику, яка, на…

6 години ago