“Розумний” бойовий лазер США вперше в історії збив безпілотник

Армія США вперше успішно застосувала лазерну зброю в бойових умовах, що досі нікому не вдавалося.

Про це йдеться у матеріалі Forbes.

В лабораторіях та під час учбових заходів на полігонах лазери випробовували успішно. Вони знищували мішені ще з 1970-років.

На початку травня 2024-го начальник відділу закупівель армії США Даг Буш сказав Forbes, що американським військовим вдалося збити дрон за допомогою лазера у бойових умовах. Проте офіційні представники Пентагону публічно це не коментують.

Автор публікації поспілкувався із Джонатаном Манімейкером, генеральним директором компанії BlueHalo, виробником військового лазера LOCUST, який застосували у листопаді 2022 року. Він зізнався, що військові, які використовуваои цей лазер, “висловили особисту подяку за захист, який він надає”.

Лазер LOCUST Фото: bluehalo

“Пентагон хотів перетворити лазер на зброю одразу, як цю технологію було винайдено. Здавалося, лазер був саме тим, чого потребували військові. 1962-го, лише через два роки після першої лабораторної демонстрації лазера, проект Пентагону Defender уже мав на меті збивати радянські ракети”, – йдеться у матеріалі.

Пізніше наступник Defender збив безпілотник-мішень на авіабазі Кертленд у Нью-Мексико, але технологію так і не вдалося перетворити на практичну зброю. Після того успішну роботу бойових лазерів демонстрували ще не раз в рамках різних проектів, але жодного разу апарат не вдавалося зробити придатним до використання в реальних умовах. 

Військові США наразі мають приблизно 31 різну програму бойових лазерів. Деякі зараз справді стоять на бойовому чергуванні для захисту американських військ та кораблів від невеликих безпілотників, які використовують єменські хусити та повстанці в Іраку. Про деякі з них вже відомо, що вони отримали погані відгуки.

Для використання в бойових умовах не так важлива номінальна потужність лазера, як здатність правильно сфокусувати його промені на ціль.

“Що відрізняє LOCUST від інших лазерів, так це те, що ми маємо першокласні засоби фокусування, наведення та керування променем”, – пояснив Манімейкер.

За його словами, більша потужність є лише спробою компенсувати погану точність фокусування.

Фахівці вважають лазери з нескінченним боєзапасом та низькою ціною за постріл ідеальним засобом протидії дешевим, але смертоносним БпЛА.

“З огляду на те, що на горизонті кишить безпілотниками — тільки Україна планує побудувати два мільйони безпілотників цього року – тактичні лазери, ймовірно, будуть ставати все більш важливими для виживання сухопутних сил. Приємно знати, що вони нарешті працюють”, – йдеться у матеріалі.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

5 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

5 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

5 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

5 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

6 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

6 години ago