Армія США вперше успішно застосувала лазерну зброю в бойових умовах, що досі нікому не вдавалося.
Про це йдеться у матеріалі Forbes.
В лабораторіях та під час учбових заходів на полігонах лазери випробовували успішно. Вони знищували мішені ще з 1970-років.
На початку травня 2024-го начальник відділу закупівель армії США Даг Буш сказав Forbes, що американським військовим вдалося збити дрон за допомогою лазера у бойових умовах. Проте офіційні представники Пентагону публічно це не коментують.
Автор публікації поспілкувався із Джонатаном Манімейкером, генеральним директором компанії BlueHalo, виробником військового лазера LOCUST, який застосували у листопаді 2022 року. Він зізнався, що військові, які використовуваои цей лазер, “висловили особисту подяку за захист, який він надає”.
“Пентагон хотів перетворити лазер на зброю одразу, як цю технологію було винайдено. Здавалося, лазер був саме тим, чого потребували військові. 1962-го, лише через два роки після першої лабораторної демонстрації лазера, проект Пентагону Defender уже мав на меті збивати радянські ракети”, – йдеться у матеріалі.
Пізніше наступник Defender збив безпілотник-мішень на авіабазі Кертленд у Нью-Мексико, але технологію так і не вдалося перетворити на практичну зброю. Після того успішну роботу бойових лазерів демонстрували ще не раз в рамках різних проектів, але жодного разу апарат не вдавалося зробити придатним до використання в реальних умовах.
Військові США наразі мають приблизно 31 різну програму бойових лазерів. Деякі зараз справді стоять на бойовому чергуванні для захисту американських військ та кораблів від невеликих безпілотників, які використовують єменські хусити та повстанці в Іраку. Про деякі з них вже відомо, що вони отримали погані відгуки.
Для використання в бойових умовах не так важлива номінальна потужність лазера, як здатність правильно сфокусувати його промені на ціль.
“Що відрізняє LOCUST від інших лазерів, так це те, що ми маємо першокласні засоби фокусування, наведення та керування променем”, – пояснив Манімейкер.
За його словами, більша потужність є лише спробою компенсувати погану точність фокусування.
Фахівці вважають лазери з нескінченним боєзапасом та низькою ціною за постріл ідеальним засобом протидії дешевим, але смертоносним БпЛА.
“З огляду на те, що на горизонті кишить безпілотниками — тільки Україна планує побудувати два мільйони безпілотників цього року – тактичні лазери, ймовірно, будуть ставати все більш важливими для виживання сухопутних сил. Приємно знати, що вони нарешті працюють”, – йдеться у матеріалі.
Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…
Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…
Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…
Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…
В Україні затверджено нові правила щодо обов’язкової базової військової підготовки для студентів чоловічої статі. Відмова…
За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора народному депутату України VII-IX скликань Вадиму Новинському повідомлено про…