НАТО занепокоєне можливим використанням дронів-вбивць зі ШІ на фронті, – Bloomberg

Заступник міністра технологій України Олексій Борняков на заході НАТО в Польщі детально описав сценарій, яким чином військовий дрон може ліквідувати російського окупанта за допомогою штучного інтелекту. За його словами, значна частина ШІ, який потрібен для цього, вже існує, пише Bloomberg.

“Комп’ютерний зір працює. Це вже доведено”, – запевнив він. 

У виданні наголосили, що ця ідея могла б стати однією з військових інновацій України. 

“Країна встановила тисячі мобільних телефонів на вишках стільникового зв’язку і заправках, які виконують роль цифрових вух. Дані з цих датчиків об’єднуються з нейронною мережею для створення інструментів штучного інтелекту, які, за словами Борнякова, можуть відстежувати ворожі безпілотники або чути, коли Росія випускає ракети”, – зазначають у матеріалі.

Водночас надання комп’ютерам потенційного контролю над смертельними рішеннями, викликає занепокоєння серед партнерів України. Журналісти нагадали, що НАТО має “етичні рамки” щодо використання ШІ та планує забезпечити розумний внесок людини у будь-яке летальне застосування сили. 

Помічник генерального секретаря НАТО Девід ван Веел зауважив, що один із способів використання штучного інтелекту в організації – це зчитування супутникових знімків для підрахунку російських літаків і заправних станцій.

“Це мало ризиковано. Ніхто не загине, якщо ви знімете номер”, – пояснив він.

Своєю чергою представник НАТО наголосив, що альянс планує представити зміни щодо своєї стратегії у галузі ШІ на саміті, який відбудеться в липні. 

“Безумовно, ШІ є одним з головних пріоритетів для України”, – зауважила операційний директор Brave1 (ініціатива, яка допомагає приватному сектору та військовим працювати разом над оборонними технологіями) Наталія Кушнерська.

Також на брифінгу з Борняковим та представниками Пентагону Кушнерська розповіла про деякі функції штучного інтелекту, якими вже користуються українські військові. Бійці використовують модель великої кількості мов для моніторингу російських ЗМІ та пропаганди, які почали все частіше створювати контент за допомогою генеративного ШІ. 

Крім того, є така програма, як “Гризельда”, яку запустили минулого року. Вона просіює дані з супутників, соцмереж та “навіть зламаних ворожих баз даних”.

Проте проблемою для застосування технологій є відсутність зв’язку на деяких ділянках фронту. За словами співзасновника одного з кількох українських стартапів на заході НАТО Олександра Чендекова, перебої в роботі інтернет-мереж унеможливлюють використання навіть таких сервісів, як ChatGPT.

“На передовій у нас немає хмар. У нас немає зв’язку”, – зазначив він.

Ольга Степанова

Recent Posts

Може не дожити до 70-річчя: у тяжкохворого Брюса Вілліса погіршився стан здоров’я

У знаменитого американського актора, зірки "Міцного горішка" Брюса Вілліса, в якого виявили лобно-скроневу деменцію, погіршився стан здоров'я.…

3 хв. ago

“Річка вибухнула”: страшні повені дістались до Італії

Північна Італія вслід за іншими країнами потерпає від руйнівної стихії. Шторм "Борис", який вже спричинив масштабні…

11 хв. ago

Депутат жорстоко побив військового просто посеред вулиці: усі деталі скандалу

Депутат з Першотравенська побив військового. Сталося це просто посеред білого дня на очах у свідків. Військовослужбовець…

18 хв. ago

Російські війська замінували дамби на Білгородщині

Російські війська замінували дамби у Бєлгородській області, Ймовірно, вони готують провокації, що надалі звинуватити Україну…

23 хв. ago

Україна попросила Румунію збивати усі “Шахеди”, які летять у її напрямку

Україна звернулася до Румунії з проханням збивати всі російські дрони-камікадзе, які летять в напрямку її…

30 хв. ago

Частина українців у Польщі залишаться без виплат: кого це торкнеться

З 1 жовтня 2024 року українські біженці в Польщі втратять право на деякі дитячі виплати. Це пов'язано…

40 хв. ago