На початку липня 2024 року стало відомо про плани США розгорнути далекобійні ракети на території Німеччини з 2026 року, включно з гіперзвуковим озброєнням. Ця новина викликала занепокоєння в Кремлі, який, у відповідь, нагадав про свої дії з розгортання ракет середньої дальності в Європі, розпочаті ще 2019 року. У зв’язку з цим Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS) опублікував матеріал, автори якого з’ясовували, які ракети можуть розмістити Сполучені Штати і який їхній потенціал.
Аналітики IISS пишуть, що з 2026 року США планують почати розгортання нових типів ракет на території Німеччини. На відміну від тих, що були розгорнуті в 1980-х роках, нинішні ракети нестимуть звичайні, а не ядерні боєголовки. Це одна з причин, чому це рішення поки що не викликало значної негативної реакції серед громадськості в Німеччині та інших країнах Європи, за винятком деяких скарг з боку політиків СДПН.
Ще у вересні 2021 року у Вісбадені на заході Німеччини було активовано 2-гу багатопрофільну оперативну групу США (MTDF). У кожної MTDF є стратегічний вогневий батальйон (SFB), який забезпечує можливість завдавання дальнього точного удару під час наземних атак і протикорабельних місій.
Стратегічний вогневий батальйон (SFB) включатиме:
Що стосується зони досяжності, то слід зазначити, що SM-6 і Tomahawk, які можуть бути розгорнуті в складі комплексу Typhon, можуть уразити об’єкти на території РФ, включно з Калінінградською областю, причому “Томагавки” зможуть долетіти до Москви й навіть глибше.
Але Dark Eagle має найбільший потенціал для ураження цілей у глибині Росії. Точна дальність його дії засекречена, але вважається, що вона перевищує 3000 км, що дає змогу уражати цілі вглиб російської території.
Існують припущення, що Росія вже розробила або розробляє нові системи наземного базування з дальністю понад 500 км. Наприклад, у своїй промові 28 липня Володимир Путін натякнув на наявність подібних систем, які можуть бути використані як відповідь на заплановане розгортання американських ракет у Європі. Одним із таких комплексів може стати наземна версія гіперзвукової протикорабельної ракети “Циркон”, яка здатна досягати швидкості понад 5 Махів і може використовуватися для атак по наземних цілях.
Повідомляється, що Росія адаптувала “Циркон” для запуску з наземних платформ ще 2019 року. За даними британської розвідки, відсутність відповідних морських платформ у Чорному морі, з яких можна було б запускати “Циркон”, вказує на можливість існування наземної версії цієї ракети. Ба більше, система берегової оборони К-300П “Бастион-П” могла бути адаптована для цієї мети.
Крім того, Росія володіє ракетами середньої дальності 9М729 оперативно-тактичних ракетних комплексів “Искандер”, які можуть досягати цілей на відстані від 1500 до 2500 кілометрів.
Інші потенційні системи, які можуть бути розгорнуті Росією, охоплюють варіанти ракет “Іскандер-М” зі збільшеною дальністю до 600 км, а також відновлення розроблення балістичної ракети середньої дальності РС-26 “Рубеж”, розроблення якої було призупинено у 2017 році.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…