Полетять далі Москви: які ракети США можуть розмістити в Німеччині (карта)

На початку липня 2024 року стало відомо про плани США розгорнути далекобійні ракети на території Німеччини з 2026 року, включно з гіперзвуковим озброєнням. Ця новина викликала занепокоєння в Кремлі, який, у відповідь, нагадав про свої дії з розгортання ракет середньої дальності в Європі, розпочаті ще 2019 року. У зв’язку з цим Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS) опублікував матеріал, автори якого з’ясовували, які ракети можуть розмістити Сполучені Штати і який їхній потенціал.

Аналітики IISS пишуть, що з 2026 року США планують почати розгортання нових типів ракет на території Німеччини. На відміну від тих, що були розгорнуті в 1980-х роках, нинішні ракети нестимуть звичайні, а не ядерні боєголовки. Це одна з причин, чому це рішення поки що не викликало значної негативної реакції серед громадськості в Німеччині та інших країнах Європи, за винятком деяких скарг з боку політиків СДПН.

Ще у вересні 2021 року у Вісбадені на заході Німеччини було активовано 2-гу багатопрофільну оперативну групу США (MTDF). У кожної MTDF є стратегічний вогневий батальйон (SFB), який забезпечує можливість завдавання дальнього точного удару під час наземних атак і протикорабельних місій.

Арсенал США

Стратегічний вогневий батальйон (SFB) включатиме:

  • Ракети Raytheon SM-6 класу “земля-повітря”.
  • Крилаті ракети Raytheon Tomahawk (LACM) з дальністю польоту понад 1500 км.
  • Високоточні ракети PrSM компанії Lockheed Martin з дальністю до 1000 км.
  • Перспективний гіперзвуковий комплекс LRHW Dark Eagle;

Що стосується зони досяжності, то слід зазначити, що SM-6 і Tomahawk, які можуть бути розгорнуті в складі комплексу Typhon, можуть уразити об’єкти на території РФ, включно з Калінінградською областю, причому “Томагавки” зможуть долетіти до Москви й навіть глибше.

Але Dark Eagle має найбільший потенціал для ураження цілей у глибині Росії. Точна дальність його дії засекречена, але вважається, що вона перевищує 3000 км, що дає змогу уражати цілі вглиб російської території.

Фото: Відкриті джерела

Арсенал Росії

Існують припущення, що Росія вже розробила або розробляє нові системи наземного базування з дальністю понад 500 км. Наприклад, у своїй промові 28 липня Володимир Путін натякнув на наявність подібних систем, які можуть бути використані як відповідь на заплановане розгортання американських ракет у Європі. Одним із таких комплексів може стати наземна версія гіперзвукової протикорабельної ракети “Циркон”, яка здатна досягати швидкості понад 5 Махів і може використовуватися для атак по наземних цілях.

Повідомляється, що Росія адаптувала “Циркон” для запуску з наземних платформ ще 2019 року. За даними британської розвідки, відсутність відповідних морських платформ у Чорному морі, з яких можна було б запускати “Циркон”, вказує на можливість існування наземної версії цієї ракети. Ба більше, система берегової оборони К-300П “Бастион-П” могла бути адаптована для цієї мети.

Фото: Відкриті джерела

Крім того, Росія володіє ракетами середньої дальності 9М729 оперативно-тактичних ракетних комплексів “Искандер”, які можуть досягати цілей на відстані від 1500 до 2500 кілометрів.

Інші потенційні системи, які можуть бути розгорнуті Росією, охоплюють варіанти ракет “Іскандер-М” зі збільшеною дальністю до 600 км, а також відновлення розроблення балістичної ракети середньої дальності РС-26 “Рубеж”, розроблення якої було призупинено у 2017 році.

Ольга Степанова

Recent Posts

Стратегічний союз: Росія та КНДР домовилися про взаємну оборону

Президент Росії Володимир Путін підписав указ, що ратифікує договір про стратегічне партнерство з Північною Кореєю,…

6 години ago

Заправляти, чи ні? Стилістка показала українкам, як “вписати” в образ різні светри

Для українок, які уважно стежать за своїм зовнішнім виглядом, є цікава інформація. Не секрет, що…

6 години ago

Ілон Маск стане головним переговірником по Україні та Росії, – дипломат

Обраний 47-й президент Сполучених Штатів Дональд Трамп прагне надати та забезпечити мандат американському підприємцю Ілону…

6 години ago

Треба ще 120 мільярдів: уряд готує нові податки – подробиці від нардепки

Через значний дефіцит бюджету на 2025 рік Україна може зіткнутися з черговим підвищенням податків. Членкиня…

6 години ago

Швидка допомога при стресі: 7 порад для покращення психічного здоров’я

Стрес давно став невід'ємною частиною сучасного життя, часто викликаючи тривожність і погіршуючи психічне здоров'я. Однак…

6 години ago

До мобілізації готуватимуть з університету: які зміни чекають українських студентів

З 2025 року українські університети почнуть впроваджувати базову військову підготовку для студентів третього курсу. Це…

6 години ago