Радянський двомісний надзвуковий всепогодний винищувач-перехоплювач дальньої дії МіГ-31 є одним із найбільш загрозливих літаків в строю ворожої авіації. Загальний обсяг його виробництва із 1975 по 1994 роки склав 519 одиниць, пише видання Defense Еxpress.
Водночас довідник The Military Balance 2023 стверджує, що до повномасштабного вторгнення у росіян було у наявності було 85 перехоплювачів МіГ-31БМ, 12 МіГ-31К та 32 МіГ-31БМ, що загалом становило 129 літаків.
Але зараз ця цифра суттєво знизилася внаслідок ударів Сил оборони України.
Утім, якщо брати показник на рівні “500 одиниць”, то виходить, що за останні 30 років наявний парк МіГ-31 в розпорядженні РФ скоротився учетверо, припускають у виданні.
До того ж літаки цього типу вже не виготовляються.
Як йдеться у матеріалі, самі росіяни своєю недбалістю скорочували експлуатаційний ресурс літаків, які відносяться до “спецназу ППО”. Скажімо, на аеродромі “Саваслейка” Нижньогородської області літаки типу МіГ-31 базувались ще з 1990-х років, але інфраструктуру там почали будувати лише у 2021 році, на тлі розгортання під літаки МіГ-31К 44-го авіаполку дальньої авіації ПКС РФ.
Тимчасова слідча комісія з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ рік вивчала ситуацію у…
Ви думаєте, що листопад — це час для гарячого чаю та затишних пледів? А ось…
Ситуація з обстрілами та пошкодженнями АЕС в Україні викликає занепокоєння. Так, під час ворожих обстрілів…
Після удару балістичною ракетою по Україні, росіяни почали поширювати карту на якій позначили європейські міста…
Серед частини британського суспільства розростається невдоволення після того, як з'ясувалося, у що обійшлася коронація короля Чарльза…
В Україні триває війна і питання посилення мобілізації виникає повсякчас. По нестачу бійців говорять військові,…