Радянський двомісний надзвуковий всепогодний винищувач-перехоплювач дальньої дії МіГ-31 є одним із найбільш загрозливих літаків в строю ворожої авіації. Загальний обсяг його виробництва із 1975 по 1994 роки склав 519 одиниць, пише видання Defense Еxpress.
Водночас довідник The Military Balance 2023 стверджує, що до повномасштабного вторгнення у росіян було у наявності було 85 перехоплювачів МіГ-31БМ, 12 МіГ-31К та 32 МіГ-31БМ, що загалом становило 129 літаків.
Але зараз ця цифра суттєво знизилася внаслідок ударів Сил оборони України.
Утім, якщо брати показник на рівні “500 одиниць”, то виходить, що за останні 30 років наявний парк МіГ-31 в розпорядженні РФ скоротився учетверо, припускають у виданні.
До того ж літаки цього типу вже не виготовляються.
Як йдеться у матеріалі, самі росіяни своєю недбалістю скорочували експлуатаційний ресурс літаків, які відносяться до “спецназу ППО”. Скажімо, на аеродромі “Саваслейка” Нижньогородської області літаки типу МіГ-31 базувались ще з 1990-х років, але інфраструктуру там почали будувати лише у 2021 році, на тлі розгортання під літаки МіГ-31К 44-го авіаполку дальньої авіації ПКС РФ.
Волейболісти "Решетилівки" Андрій Оробко та Дмитро Шаврак розповіли, чому втекли з України. Гравці не повернулися до країни після волейбольного матчу Кубка…
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відреагував на удар балістичною ракетою Росії по Дніпру. За словами угорського…
Над Буковелем, популярним всесезонним курортом у серці Карпат, помітили літак, не схожий на військовий. Відповідні…
Прессекретар глави РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що російська армія «відпрацьовує механізми оповіщення» українців про загрозу ударів балістичними…
В Україні для громадян, які змушені були покинути свої домівки через війну та отримали статус…
Російські окупанти на даний час захопили 25% міста Курахове Донецької області. Про це повідомив експерт BILD з аналізу відкритих…