Безпілотник “Судного дня”: у РФ створили БПЛА для моніторингу на випадок ядерної війни

Російські фахівці з Центру комплексних безпілотних рішень (ЦКБР) оголосили про розробку нового FPV-безпілотника під назвою “Судний день”, призначеного для моніторингу рівня радіації та гарантування безпеки персоналу в разі ядерних ударів. Про це повідомив ТАСС генеральний директор ЦКБР Дмитро Кузякін.

“Упевнений, що здоровий глузд візьме гору, світ не допустить застосування ядерної зброї і наш дрон “Судного дня” ніколи не знадобиться. Але ми вважаємо, що було б злочином не готуватися навіть до найгірших сценаріїв розвитку подій”, — сказав Кузякін.

Опис і можливості дрона “Судний день”

Безпілотник являє собою компактний пристрій, який зручно зберігати разом з іншим наземним обладнанням. За словами директора ЦКБР FPV-дрони, які відомі своєю маневреністю і швидкістю, можуть переміщатися будівлями або промисловими спорудами для розвідки. У цьому разі на БПЛА встановлюється або датчик токсичних речовин, або дозиметр, що попереджає оператора, коли рівень радіації перевищує безпечні межі.

Крім того, апарат призначений для перевірки рівня зараження вздовж трас після ядерного удару та аналіз руйнувань як у містах, так і на відкритій місцевості.

Короткі характеристики дрона “Судний день”:

  • тривалість польоту — до 20 хвилин при активному маневруванні;
  • дальність дії — від 500 метрів на сильно заражених територіях, і до 2 кілометрів у менш заражених районах.
  • час підготовки до запуску — 30 секунд після отримання наказу.

Кузякін також зазначив, що під час роботи із закритих транспортних засобів, особливо в русі, виникають особливі складнощі. Пілоту FPV необхідно мати базове уявлення про місцевість і зони розвідки, тому для успішного використання безпілотника потрібні методичні сценарії та навчання фахівців.

Глава ЦКБР додав, що безпілотник “Судний день” — не єдина розробка інженерів. Існують також безпілотні системи радіаційної, хімічної та біологічної розвідки, які, попри свої недоліки, відіграють важливу роль у моніторингу небезпечних зон і вимірюванні рівнів забруднення.

Ольга Степанова

Recent Posts

Де в Україні найрозумніші школярі. Топ-5 міст за результатами НМТ

Порталом Osvita.ua був оприлюднений рейтинг обласних центрів України за результатами національного мультипредметного тесту 2024 року.…

5 години ago

Персональна тренерка Іванки Трамп назвала п’ять вправ для ідеальної фігури

Іванка Трамп, донька кандидата в президенти США від республіканців Дональда Трампа, у свої 42 роки…

5 години ago

Звідки береться ком у горлі та, як із ним боротися

Популярний в Україні лікар Євген Комаровський розповів, що таке ком у горлі, та у кого він виникає. За…

5 години ago

Акули дедалі частіше нападають на людей: учені пояснили, у чому причина

Кількість нападів акул на людей за останні десятиліття неухильно зростає, пише Bild. Так, за статистикою Міжнародного архіву нападів…

5 години ago

Стало відомо, коли червоні магнітні бурі припинять лупити по Землі

У п'ятницю, 20 вересня триває магнітна буря силою у сім балів. Геомагнітний шторм червоного рівня небезпечності, що…

6 години ago

“Показники зростають з місяця в місяць”: в Україні набирає обертів добровільна мобілізація

Щомісяця в Україні добровільно мобілізуються в середньому 6,5 тисяч громадян. Про це 20 вересня заявив Уповноважений представник Міністерства оборони…

6 години ago