Командувач військово-повітряних сил США Френк Кендалл взяв участь у повітряному бої, сидячи в кабіні літака F-16, яким управляв штучний інтелект. Тим часом іншим літаком керувала людина. Про це повідомляє AP.
Під час повітряного бою літак із Кендаллом у кабіні розвинув швидкість у понад 550 миль на годину (близько 885 кілометрів на годину). Іншим літаком, залученим до бою, керувала людина.
Як пише AP, в одну мить обидва літаки наблизилися впритул один до одного. Командувач американських ВПС після завершення польоту заявив, що побачив достатньо і що довірив би цьому штучному інтелекту, вирішувати, чи запускати зброю, чи ні в умовах війни.
«Відсутність цього (безпілотних літаків на базі ШІ – ред.) становить ризик для безпеки. На цей момент ми повинні мати це», – сказав Кендалл.
Попри те, що технологія ще не повністю розроблена, Повітряні сили США планують створити флот з понад тисячі безпілотних бойових літаків на базі ШІ. Перший із них планують запустити до 2028 року.
Перехід Сполучених Штатів на літаки з підтримкою ШІ зумовлений безпекою та стратегічними можливостями в умовах потенційного конфлікту з Китаєм. У США вважають, що в такому випадку теперішній парк дорогих пілотованих винищувачів буде вразливим, зокрема через досягнення обох сторін у системах електронної боротьби та протиповітряної оборони.
Крім того, військово-повітряні сили Китаю стрімко перевершують чисельність американських, а також накопичують флот летючої безпілотної зброї.
Україна готує комплекс заходів для захисту винищувачів F-16, коли вони перебуватимуть на аеродромах. Про це заявив речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш, повідомляє РБК-Україна з посиланням на ефір телемарафону.
«Є низка напрацювань, як можна буде безпечно розмістити F-16 в Україні, щоб вони могли ефективно виконувати задачі та захищати наш повітряний простір», – заявив він.
До слова, поставлені Україні винищувачі F-16 зможуть використовувати новітні французькі високоточні авіаційні бомби AASM Hammer. Про це заявив депутат французького парламенту, голова комісії з питань оборони та збройних сил Томас Гасіллуд.
«Проводиться значна робота з адаптації бомб AASM Hammer до літаків F-16, які будуть доставлені в Україну», – сказав він в ефірі каналу LCI.
На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…
В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…
Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…
Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…
У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…