Існує думка, що вибух всіх ядерних бомб, які нині знаходяться на озброєнні ядерних держав, призведе до знищення всього живого на планеті або, як мінімум, до загибелі людства. Зараз в світі налічується понад 13 тисяч одиниць ядерної зброї, але за деякими даними, готових до застосування менше 4000 ядерних боєголовок. Без сумніву, вони також можуть призвести до глобальної катастрофи. Але мимоволі виникає питання, скільки вже підірвано ядерних бомб на планеті? Їх кількість вас напевно здивує.
Перше випробування ядерної бомби відбулося 16 липня 1945 року в пустелі Нью-Мексико. Всього через кілька тижнів США вперше застосували ядерну зброю в бою, скинувши атомну бомбу на два японських міста – Хіросіму і Нагасакі. З того часу ще сім країн створили свою ядерну зброю та провели низку випробувань, що призвело до викидів радіації по всьому світу.
Точна кількість підірваних ядерних бомб наразі невідома. Справа в тому, що не всі ядерні випробування проводилися відкрито. Крім того, ядерні бомби іноді підривалися випадково, тобто не під час ядерних випробувань. Наприклад, у Сполучених Штатах ядерну бомбу військові скинули на ферму, тому що вона була погано закріплена на літаку. Тим не менш, вчені змогли розрахувати приблизну кількість підірваної ядерної зброї – всього було випробувано не менше 2056 одиниць.
За даними Асоціації з контролю над озброєннями, Сполучені Штати випробували 1030 одиниць ядерної зброї з моменту створення ядерної бомби. Крім того, як було сказано вище, в ході бойових дій були використані дві бомби. Радянський Союз і Росія випробували 715 ядерних бомб. Також у Франції було випробувано 210 бомб, 45 бомб підірвали Велика Британія та Китай. Також шість бомб випробувала Північна Корея, три – Індія, а дві бомби були підірвані під час випробувань Пакистаном.
Але насправді було підірвано більше ядерної зброї. У це число не входять бомби, які, як було сказано вище, вибухнули через випадковий збіг обставин. Крім того, деякі тести могли проводитися в умовах суворої секретності. Прикладом цього може служити інцидент з Вела. Таким чином, за всю історію існування Землі було підірвано більше половини арсеналу, який на даний момент готовий до використання.
Під час холодної війни США і СРСР регулярно піддавалися ядерним випробуванням. Особливо активними вони були в період з 1945 по 1963 рік. Протягом цих 20 років вони також вважалися звичайними для всіх інших країн, які намагалися стати ядерними державами. Рекордсменом за кількістю підірваних ядерних боєприпасів став 1962 рік, коли було проведено 178 ядерних випробувань. 97% від цієї кількості випробувань було проведено в США і СРСР.
Наслідки деяких випробувань все ще зберігаються у вигляді забруднених територій. Вони завдали шкоди здоров’ю сотень тисяч людей. Наприклад, тільки в Полінезії від ядерних випробувань постраждали 110 тисяч осіб. Деякі випробування призводили до катастрофічних наслідків практично відразу. Наприклад, в 1954 році через несприятливі вітрові умови і несподівано високий рівень радіації місцеве населення Маршаллових островів отримало майже смертельні дози радіації.
У 1962 році стався переломний момент у випробуванні ядерної зброї. Людство усвідомило наслідки вибухів ядерних бомб. Наприклад, одне масштабне дослідження показало, що діти в Сент-Луїсі в 1960-х роках мали на 50 відсотків більше радіоактивного ізотопу стронцію-90 в молочних зубах, ніж діти в 1950-х роках. Варто враховувати, що Сент-Луїс знаходиться за сотні кілометрів від місця проведення ядерних випробувань у штаті Невада. Тому вже в 1963 році почала діяти заборона на ядерні випробування в атмосфері, в космічному просторі і під водою. А з 1996 року набула чинності угода, згідно з якою країни домовилися повністю відмовитися від випробувань ядерної зброї.
Треба сказати, що до цього моменту люди ставилися до ядерних випробувань більш легковажно. Наприклад, в готелях Лас-Вегаса спостерігати за ядерним вибухом було чимось на зразок розваги. Люди спеціально прийшли подивитися на ядерний гриб.
Незважаючи на низку негативних наслідків, спричинених ядерними випробуваннями, вони не призвели до глобальної катастрофи та не вплинули на зміну клімату. Однак слід враховувати, що випробування проводилися поступово. Якби одночасно вибухнуло понад дві тисячі ядерних зарядів, наслідки могли б бути більш плачевними.
Однак вчені припускають, що навіть одночасний вибух всієї ядерної зброї на Землі не призведе до знищення всього живого. І навіть людство зможе пережити цю катастрофу. Однак загинуть мільйони людей.
Верховна Рада ухвалила два важливі закони, які стосуються мобілізації, і вони можуть суттєво вплинути на…
Казки про багатство завжди починаються однаково: несподіваний виграш у лотерею, море щастя і нові перспективи.…
Колишній командувач армією США в Європі Бен Годжес вважає, що Крим має військове, економічне та…
Українська податкова служба отримала багато даних про наших громадян та бізнеси за кордоном завдяки автоматичному…
Концепцію ракет середньої дальності Росія успадкована ще в СРСР. Ракети "Орешник", одну з яких росіяни…
Західний світ не готовий до широкомасштабної війни, такої як зараз в Україні. Про це заявив…