Forbes: Захоплені українські дрони заражають системи РФ вірусами

Російські військові захоплюють українські дрони, які заражають їхні системи шкідливим програмним забезпеченням, пише Forbes .

Війна між Росією та Україною характеризується широким використанням безпілотників, які впливають на ведення бойових дій. Нещодавнє відео в соцмережах, ймовірно російського походження, попереджає про шкідливе програмне забезпечення на українських дронах, яке заражає російські системи.

Шкідливе програмне забезпечення на українських дронах

За даними Reddit, варіанти цього ПО «випалюють USB-порт, перешкоджають перепрошивці та повторному використанню дрону». Вбудовані механізми ускладнюють використання захоплених безпілотників, змушуючи Росію посилювати кібербезпеку. Це ускладнює аналіз українських дронів та затримує розробку технологій боротьби з ними.

Деякі варіанти шкідливого програмного забезпечення блокують повторне зображення жорсткого диска дрона. Навіть у разі успішного відновлення система може передати дані оператору ЗСУ, що ставить під загрозу російських військових. Це зменшує мотивацію РФ до перепрофілювання українських безпілотників, які за умов дефіциту ресурсів є цінним трофеєм.

Наслідки застосування шкідливого ПЗ

Використання цієї тактики демонструє, як Україна застосовує свої сильні сторони у ІТ-сфері. Інтеграція вірусів у безпілотники дозволяє мінімізувати витрати, ускладнюючи роботу вітчизняних технологів. У перспективі такі методи можуть поширитися інші електронні системи, обмежуючи здатність РФ вивчати чи перепрофілювати українське устаткування.

Росія, ймовірно, впроваджуватиме подібні механізми у свої дрони, що призведе до технологічних перегонів у галузі кібербезпеки. Сторони будуть змушені постійно оновлювати антивірусні системи та розробляти витонченіші методи зараження ворожої техніки.

Останні три роки свідчать про зростання технологічного суперництва. Оснащення українських безпілотників шкідливим програмним забезпеченням може вплинути не лише на ефективність безпілотних операцій, а й на ширший контекст військової кіберборотьби.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Водіям пояснили значення загадкових цифр у правах: що обмежує код “78”

Українцям пояснили, що означає код "78" у посвідченні водія. Про це повідомила пресслужба Головного сервісного центру МВС. У…

11 хв. ago

Прийти в ТЦК і захопити з собою адвоката? Як діяти, коли анулювали бронь

Якщо у чоловіка, якого забронювало підприємство, забрали бронь, то йому потрібно перевірити статус роботодавця, звернутись до…

36 хв. ago

«Контракт 18-24»: повний перелік бригад, до яких можна долучитися

Тепер є можливість підписати контракт, обравши бригаду із Сухопутних військ, Військово-морських сил, Десантно-штурмових військ, Сил…

48 хв. ago

Нардеп Олексій Кучеренко пояснив, чому Подільський міст є символом корупції

Подільський міст у Києві можна вважати пам'ятником корупції. Під час будівництва цього об'єкта розікрали понад 153 мільйони…

1 годину ago

Мобілізація 50+: що готують ТЦК українцям передпенсійного віку

Оскільки воєнний стан залишається чинним на всій території України, загальна мобілізація триває. Усі чоловіки віком…

2 години ago

Нанопластик із води та їжі може привести до інсульту

Нанопластик потрапляє в організм людини із їжею та водою, а не тільки з пакування. Пластик через океан…

2 години ago